Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó dolognak tartod, hogy...

Jó dolognak tartod, hogy betiltják a fül-farokvágást?

Figyelt kérdés

Beakarják tiltani a fül, és farok vágást kutyáknál, de kifejezetten a fül vágást.

És mutattak dobermannokat, és hosszú farokkal meg füllel...

És ahogy kinézett logó füllel, meg hosszú vizslás farokkal.

Hát valami szörnyű+

Az már nem dobermann, inkább dobvizsla...

Nem baromság ez az egész.

Mert elvileg állat kínzás, de annyi más dolog van, amiben szerintem sokkal jobban szenved egy kutya, egy állat, mint hogy egy orvos steril eszközökkel megműti a kutyát, és pár hát múlva leveszik a kötést.

Szerinted jó ötlet?


2011. máj. 25. 12:47
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
6%
de egy felesleges műtét! mi lenne ha leműttetnéd az egyik füledet, hamar felépülnél!csak pár hét...
2011. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
98%
Ebben sosem lesz egyetértés. Az én véleményem az, hogy nem jó ötlet. A dobermann fajtastandardjában a kupirozott fül, és farok szerepel. Az állatkinzás nem itt kezdődik.
2011. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
29%

A fülvágást betiltják ez igaz. (én egyáltalán nem bánom,én is állatkínzásnak tartom)

A farok kurtítást nem tiltják be csak elkel végezni a a kölyök 6 napos koráig.

2011. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
27%
jahh de a fajtastandardot nem egy dobermann írta...
2011. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
33%

Hát igen, ebben nem mostanában lesz egyetértés a hagyományőrzők, és az állatvédők között. De nem hiszem hogy csak a műtéttel járó kellemetlenségek miatt tiltakoznak. Az egész önmagában, hogy "értelmetlen" emberi tetszés index miatt megcsonkítanak egy állatot, csak hogy optikailag bizonyos emberek szubjektív megítélése szerint jobban nézzen ki.


Szerintem megszokás kérdése. Ha soha nem láttam volna Dobermennt, valószínűleg alapból elfogadnám lógó füllel.

Na jó, álló füllel a Dobi szerintem is jobban néz ki, de pl. a Német boxer kerek fejéhez szerintem illik a lógó fül.

Teljesen más karaktert ad a fejének, és nem érzem, hogy az ő esetében hártány lenne meghagyni a fülét.

2011. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
20%
Az esztétikai célú csonkítás az egyik legnagyobb patkányságnak tartom. Vegyen plusskutyát az, akinek csak a külső fontos.
2011. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
10%

"És ahogy kinézett logó füllel, meg hosszú vizslás farokkal.

Hát valami szörnyű+"


Ezt hívják emberi hülyeségnek! Ha egyszer úgy alakult ki akkor miért akar valaki is okosabb lenni a természetnél?

2011. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
48%
az is érdekes, hogy a dobermann fülének műtéti csonkítását (ami sztem is szép, de csak esztétikai dolog és akkor meg minek) nem tartják kínzásnak nagyon sokan , de ha van egy olyan kérdés hogy yorkinak ruhát meg frizurát akkor elborul a kommentezők agya és kigyót-békát kiabálnak... (amugy azzal sem értek egyet, az ilyneknek barbie baba kell, nem kutya)
2011. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
37%
Lehet normálisan csinálni a kurtítást, ez miatt nem tartom állatkínzásnak. De feleslegesnek annál inkább. Nekem jobban tetszenek azok a dobik, dogok stb, amelyiknek meghagyták a fülét, a spániel egyenesen gyönyörű hosszú farokkal, hogy csak két példát említsek.
2011. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem jó dolog hogy betiltják a fül , farok vágást. Ez igen is állat kínzás, annak a sok marhának vágnám le a fülét, farkát akik ezt teszik a kutyájukkal mert "úgy szebb".
2011. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!