Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a fül és...

Miért ítélik el a fül és farokvágást az emberek többsége?

Figyelt kérdés
Azért érdekel a téma, mert a sertés fülét a mai napig kicsipkézik, ( a porcba belevágnak ) és aszem nem a műtőasztalon. Végül is abból is kivágnak ugyanúgy mint a kutyák füléből.
2011. febr. 6. 14:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
34%
Te se lennél boldog ha a füledből és a farkadból vágnának akaratod ellenére.
2011. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Ez így van, én sajnálom a röfiket is. De a köztudatban a sertés haszonállat...

A kutya az ember legjobb barátja, miért kéne levágni a farkát, fülét?Hogy nekünk jobban teccen a kinézete? Szerintem ez nagyon emberi magatartás, hogy végre eljött ennek is az ideje, hogy nem csonkítjuk meg őket.

2011. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Azé', me' jól tetszel ragzani.
2011. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Azért, mert csak azért csonkítják meg szerencsétlen állatot, hogy a mi ízlésünknek megfeleljen. Kialakítottak a tenyésztők egy képet, ami csak úgy érhető el, hogy belevágnak az állat testébe. Na, ezért ítélem el!

Minden olyan eljárást elítélek, ami fájdalmat okoz, és csakis azért történik, mert az embernek épp úgy tetszik, vagy úgy hasznos.

2011. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert divatból megcsonkítunk egy állatot, hogy nekünk tetsszen. Szerintem ha beszélni tudnának, megmondanák, hogy ne. A gyerekednek se vágod le a füle végét, ha túl csúcsod, miért tennénk egy nálunk gyengébb, kisebb kutyával?

A disznócsonkítást is ellenzem.

2011. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Akik a kutyák csonkítását elítélik, azok általában más állatét, a disznóét is, csak ugye az az átlag embernek nincs "szem előtt" azért nem is foglalkozik vele annyira.

Egyébként visszakérdezek: ha a disznókat kínozzák, az mért is mentség vagy ok arra, hogy mások a kutyákkal vagy egyéb állattal akarják ugyanezt csinálni?! Nem hiszem, hogy követendő példa intelligens ember számára...

2011. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó a sertés haszonállat, de lehet másképp is jelölni. És mégse teszik, sőt nem szólják meg az emberek.
2011. febr. 6. 15:10
 8/19 A kérdező kommentje:

14:50!

Neked mi bajod van ,megjött"?


A teccel jobban hangzik?


Amúgy nem nyelvtan órán vagyunk!!!

2011. febr. 6. 15:12
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Én alapból elítélem a csonkolást, sok ilyen írásra válaszoltam már.

Itt a kutyákról van szó. Ha a táplálék állatokról lesz szó, ott is elmondom a véleményem. Nem csak a csonkolást ítélem el, de az egész "élelmiszeripart", mert embertelenül tartják az állatokat és kínhalált halnak.

Itt azonban a kutyákról van szó.


Azt, hogy az ember azért csonkol állatot, mert úgy tetszik neki és aztán barátként szereti - én ebben hatalmas ellentmondást látok. Ha szeretek egy kutyát, akkor szeretem lógó füllel és hosszú farokkal is.

És sok kutyafajta alapból ilyen, lehet ilyet választani.

De nem, sok embernek az kell, amit elképzel aztán átszabja kénye szerint.


Az élelmiszeripar dolgaiba nem sok beleszólás van, de a kutyatartásba több.

És aki egyik esetben elítéli az embertelenséget, az a másik esetben nem mondhatja, hogy azért mert neki úgy tetszik és joga van rá, az rendjén van.

2011. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia!Nézd meg ezt a képet. ő egy dobermann és szerintem gyönyörű.

[link]

amúgy én egyszer végignéztem egy alom babykutya farokcsonkítását, és nagyon megviselt gyerekként...soha többet...(elnézést a helyesírási hibákért)

2011. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!