Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjszaka mindig nyuszít, ugat...

Éjszaka mindig nyuszít, ugat a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves spániel, napközben ha itthon vagyunk, szabadon mászkálhat, az udvaron is, a házban is. Viszont este, minden egyes nap kb 11kor kiviszem a kenneljébe, bezárom, hogy este ott aludjon a házában - meg amúgy szökos kutya, muszáj bezárni, másnap amilyen hamar tudom kiengedem. Nem értem, hogy nem szokhatta meg, lassan másfél éve minden nap ez történik, és o ugat meg sír.


Amúgy még azt szeretném kérdezni, hogy nektek a kutyátok hol alszik? Bent, vagy az udvaron, kennelben? Meg ha otthonról elmentek mondjuk dolgozni, vagy vásárolni vagy akármi, hova teszitek addig a kutyust?


2011. máj. 26. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A spániel alapból társasági kutya, emberek közelségére van szüksége. Ilyenek többnyire a házban alszanak. Idegesíti, nem szereti a magányt bezártságot. Például egy puli akkor őrülne meg, ha nem az udvaron lehetne, annak az a mindene ott őrködik, meg a többi juhászkutya. De ezek a fajták mint a spániel, inkább társaság központúak, ott akarnak lenni ahol a gazda.
2011. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves spánielem van, nagyon nagy kertes házban lakunk nagy kerttel, és persze van huskynk is. A husky az kint alszik nem jön be ő meg szokta szeret kint lenni őrzi a házat, a spániel az éjszaka bent van legtöbbször a nyári konyhába alszik, de a nyári napokon kint is szokott aludni de ez nagyon ritka. A spánielek azok szoba kutyák részben vadász kutyák is szóval lehet neked is bent kéne tartanod persze ha megoldható. Amúgy a kezdetek óta a kennelbe kellett volna szoktatnotok ezért sír folyton szóval nagyon nem tudsz mit tenni.
2011. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De nappal mindig itt van velunk, játszunk vele, sétáltatjuk.. én ugy tudtam, hogy következetességgel meg lehet veluk szoktatni, hogy minden este kint alszanak és punktum. És mégsem megy... amúgy meg értelmes, ugyes kutyus.


Tavaly télen a nagy hidegben volt olyan, hogy benn aludt, de éjszaka ki akar menni mindig pisilni.. ezt hogy oldják meg akik mindig bent tartják? meg ha nappal is bent van a kutyus amíg a gazdi dolgozik, nem pisilnek be, nem rongálnak? komolyan kérdezem.

2011. máj. 26. 11:00
 4/11 A kérdező kommentje:
2.! 8 hónapos korában kerult hozzánk, azóta minden nap este kint alszik, erre van szoktatva. :\ A bent alvás nem megoldható, vagy legalábbis nézd meg légyszi amit az elöbb kérdeztem, mert tényleg érdekelne, hogy pl. ti hogyan oldjátok meg ezt!
2011. máj. 26. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Ajtóba szerelhető kutyaajtó. Ha akar kimegy, ha akar bejön.
2011. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az én kutyám az ágyamban alszik.

Nem vagyok híve a ketrecben tartásnak.

Vedd észre ,hogy a kutyád sem bírja.Lehet,hogy vannak kutyák,akik jól viselik a kennelt,de nem vagyunk egyformák,az emberek is különbözőek,a kutyák is.Ha szereted a kutyádat,figyelembe kell venned a személyes igényeit.Ha nem bírja,akkor be kell engedni a házba éjszakára.Hacsak nem akarod,hogy szenvedjen.

2011. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyáink bent vannak és nem rongálnak szét semmit.Amíg megszokja az új rendet,hogy bent van, addig lehetnek balesetek,főleg ha nem szobatiszta a kutya,de ezt meg lehet tanítani neki.Ha megszokja a "bentlakást",nem fog rongálni.
2011. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem panelban van 2 kutya. 10kor vagy fél 11kor még leviszem őket a ház köré hadd végezzék a dolguk, aztán 6ig alszunk.

hát ha következtesen mindig erre van szoktatva akkor valóban nem olyan egyéniség aki ezt bírja. nincs valami előszobátok, ahova bemehet estére?

2011. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam is éjjel bent vannak a lakásban a kutyák. Nem a hálóban, oda nem tehetik be a lábuk, de olyan helyen van a fekhelyük, ahonnan az ágyra is rálátnak meg a bejárati ajtóra is. Este sétálunk egy nagyot, utána vacsi, eszükbe se jut reggelig, hogy pisilni vagy rohangálni, rongálni kéne. Alszanak.
2011. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hmm értem.. köszönöm azért válaszokat, sajnos szüleim miatt nem maradhat bent a kutyu éjszakára.. csak sajnálom, hogy nem tujda szegény megszokni, pedig tényleg rendesen le van fárasztva.
2011. máj. 26. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!