Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép uszkár vagy mudi?

Közép uszkár vagy mudi?

Figyelt kérdés

-lakásban lenne tartva, napi több óra futással , játékkal, tanítással

-vannak már kutyáim, meg egy cicám

-esetleg frizbiznék vagy agillityznék vele

-okos, szófogadó kutyus legyen

-egygazdás!!!

15/L


2011. máj. 26. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A mudit ismerem és őt semmiféleképpen nem ajánlanám lakásba az uszkárokban nem vagyok jó. :/
2011. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Lakásba inkább az uszkár. A mudi, nem kifejezetten szoba kutya, pásztorkutya lévén, nagy mozgásigénye és szabadság vágya van. Biztos nem tartanám lakásban, imádnak a szabadban lenni. Az uszkár meg úgy is szoba, társasági kutya.
2011. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Mindkettő megfelelő és jó kutya, de nekem mudim van szóval arról tudok beszélni.

LEHET lakásban tartani. Nekem 3 mudim van, és lakásban vannak. A mudi valóban pásztorkutya, épp ezért a LÉTELEME gazda, mindig vele akar lenni, egyik újságban úgy jellemzik, hogy a gazda második árnyéka. Szerintem ez elmond mindent. A mudi híres az alalkazkodóképességéről, szóval már kicsi korban megtanulja, hogy nyugton maradjon és ne zavarjon téged. Megfelelő foglalkozás mellett teljesen jól elvan a lakásban. Hiába van bazinagy kert, nem fog egyedül eljátszogatni, inkább vár rád, az meg nem sokat ér. Tessék megnézni a tenyésztőket például. Legtöbben lakásban tartják a mudit (csak úgy mint a fajták többségét), pedig ők aztán tudnak valamit, nem? A háziállatokat imádják a kutyáim, jól lehet velük sportolni, és durván egygazdásak. Az uszkár is megfelel ezeknek a feltételeknek, ha jól tudom, egyedül az egygazdásságban nem vagyok biztos.

2011. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
uszkárom van, az összes feltételnek megfelel, CSAKOGy családi kutyus, de ha mindent te intézel vele, akkor te leszel a falkavezér, de a többiekkel is el lesz.
2011. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
plusz uszi igazi agylitis!
2011. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
AZ MEH HOGY OKOS ÉS SZÓFOGADÓ-E CSAL TŐLED FÜGG!
2011. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
meg és csak akart lenni
2011. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Uszkár. Bár szerintem inkább óriás.
2011. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
lakásba inkább uszkár. Nem hullik a szőre.
2011. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Az uszkár 6-8 hetente vinni kell a kozmetikushoz és hullik a szőre, mindennap kefélve van és egy kisebb gombolyagni ki szokott jönni belőle.


"-okos, szófogadó kutyus legyen"


Tanítani kell és akkor szófogadóvá válik.


"-egygazdás!!!"


Ez nem mondható el az uszkárról.Családcentrikus kutya, nincsen falkavezér, mindenkit egyformán szeret.


"-vannak már kutyáim, meg egy cicám"


Cicának rossz sorsa lesz,eddig minden uszkárunk nagy macskahajkurász volt.


Ha az uszkár mellett döntesz semmifelé képpen se vegyél szaporítótól, mert nem uszkár fogsz kapni hanem valami korcs szerű uszkárt, amiben puli vagy valami mix van és nem lesznek meg azok a tulajdonságai, mint egy igazi törzskönyvesnek.

2011. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!