Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a jobb, közép...

Melyik lenne a jobb, közép uszkár vagy mudi?

Figyelt kérdés
Egy családi házban élek családommal van itt már cica szval jó lenne ha jól kijönne az állatokkal nevelném agilyztetném de minden nap kivinni 3 órát futtatni nem lenne időm.melyik okosabb gyorsabb?és melyiket ajánlanátok 1 . kutyásnak?köszi előre is a válaszokat!
2009. ápr. 26. 10:25
 1/8 A kérdező kommentje:
benti kutya lenne!
2009. ápr. 26. 10:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az uszkárt javaslom.A mudinak kín lenne a bentlét.
2009. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Viszont a mudi sokkal ellenállóbb, a szőrét sem kell különösebbenn ápolni, a kaja sem kell hogy extra jó minőségű legyen.
2009. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
szerintem az uszkárral többet kell törődni, ezt is vedd figyelembe.
2009. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fontossági sorrendet fel kell állítanod.A kutya érezze magát jól ott ahol van (ahova való), vagy a pénztárcádban maradjon több pénz.
2009. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

A mudit ajánlanám kiemelkedő intelligenciája miatt, különlegessége miatt, feltétlen engedelmessége miatt, mert akármire alkalmazhatod. Ha kell fára mászik veled, ha kell kinyírja a betörőket, ha kell húzza a szánod, ha kell terel, ha kell agilityzik, akármit meg lehet neki tanítani, amira fizikailag képes, akár vadászatban, hajtókutyának is jó! Ennek ellenrée, imádja az állatokat... Teljesen biztos vagyok benne, hogy a mudi a gyorsabb kutya, hiszen az agárral is felveszi a versenyt, és hosszabb távon is tud futni. A fordulékonysága eszéletlen, akár egy helyben sebességvesztés nélkül megfurdul. Azt is megkockáztatom, hogy az egyik legokosabb kutya (nem akarom a másik oldalt megsérteni). A pásztorkutyák alapból az egyik legokosabb kutyák, hiszen a terelés a kegösszetettebb munka amit végeznek. Nem tudom, hogy mennyire jó első kutyásnak. Nekem első volt, de tudni kell, hogy én nagyon erőskezű vagyok, szóval nálam még csak esélye sem volt problémázni. Ennek ellenére érzékeny kutya, határozottan, de nem durván kell vele bánni. Mentes az örökletes betegségekről. Hihetetlenül egészséges fajta. A szőre nem proglémás, nyírni tilos. Sok színben létezik. Nem kényes a kajára, kint sem hal meg mint ahogy manapság gonfdolják, hogy kint állatkínzás kutyát tartani. Viszont ha kell napokig ül a lábad mellett.... Bevallom, mostanában én sem érek rá mindnep nap. A három mudim mégis teljesen jól van. Ők kennelben laknak, mert kinti kutyák. És másank nem fogadnak szót, ezért biztonságosabb amíg nem vagyokitthon. Nincs rájuk annyi időm most, mégsem lettek rossz szokásaik, nem ugatnak többet, és egyáltalán semmi probléma velük...

Ajánlom a mudit, de azt mondom, gondold meg ha nincs rá elég időd...

2009. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
mindkét kutyafajta nagyon sok mozgást igényel. bentlétre én személy szerint egy kutyát sem ajánlanék, de ha más megoldás nincs....mindkettő tartható benn megfelelő mennyiségű mozgatással, és nem egész napos egyedül hagyással. 6-8 órát nem hagyhatsz egy kutyát egyedül. a mudival sok olyan hobby sport űzhető, ami más fajtákkal nem annyira, mint pl terelés, viszont mindkét fajta nagyon intelligens. hát én mudit választanék, mert kicsit kevesebb törődést igényel mint az uszi, vagy fogalmazhatok úgy, hogy olcsóbb kicsit a tartása mint az uszinak.
2009. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Én a mudit ajánlanám szinte alig ke vele törődni (legalábbis a kinézetével)játszani is nagyon szeret okos és nagyon szereti a gyerekeket
2009. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!