Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a kutyám a helyére?

Miért pisil a kutyám a helyére?

Figyelt kérdés
A 9 hetes kölyök kutyám nagyjából kezd rájönni a szobatisztaságra, 2 óránként kiviszem,nem is pisil itt bent, nyüszít ha menne. Viszont a helyére rendszeresen odapisil.Lefekszik a párnájára, szaglászik, feláll,és a párnára pisil. Utána visszafekszik,és a pisiben alszik. Pedig a kutyák általában nem piszkítanak a helyükre. Vajon ő miért teszi?
2011. máj. 27. 09:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ütéssel max azt éred el,hogy féljen.Én azt akarom,hogy bízzon,és tiszteljen. Teljesen más.
2011. máj. 27. 12:07
 12/19 anonim ***** válasza:

Tul van ez kicsit reagalva senki nem beszel agyonveresrol.

En is kaptam anno pofont a szuleimtol meg sem lettem lelkiserult. Ha egeszsegesen van nevelve a kutya semmi baja nem lesz ha neha kicsit megrantod a nyakorvet vagy racsapsz a hatsojara.

Orulunk neki hogy van aki enelkul is megtudja nevelni az ebet, de mindenkinek mas modszer valik be.

Az egyik kutyamnak pl. boven eleg ha kicsit megemelem a hangom, mar huzza is ossze magat, de a masik mikor hozzam kerult nagyon szemtelen volt es elofurdult hogy a nyakorvet megkellet rangatnom hogy egyaltalan ram figyeljen.

2011. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A nyakörvrántás ok. Nade azért egy 9 hetes kiskutyának belenyomkodni az orrát...

Ez egyrészt kegyetlenség,másrészt undorító. Belenyomott orral jön,bújik,és keni belém a piit,vagy esetleg a kisfiam lenyalja róla.

Fúúj.

2011. máj. 27. 12:40
 14/19 anonim ***** válasza:

De egy gyereknek a pofon és a seggreverés is értelmezhető! Ha másért nem azért, mert az anyukája utána megkérdezi: Tudod, hogy miért kaptad?


A kutya kommunikációjában viszont ez semmit sem jelent, ráadásul nem is tudod pontosan időzíteni, mert mire odaérsz, hogy megüsd már nem azt csinálja, amiért büntetni akartad. Testbeszéddel, hangokkal marhára egyértelművé lehet neki tenni, hogy mi a gond.


És elhiheteted, hogy tapasztalatból beszélek. Mikor a kutyám kölyök volt, mint minden ember, én is a pofon/seggrepacsi dologgal próbáltam nevelni, hiszen nekünk az az ösztönös.


A kutya totálisan kicsúszott a kezemből, ráadásul ahogy megnőtt eljutottunk oda, hogy nekem jobban fájt az az ütés, mint neki. Semmire se mentem vele, a problémáink semmit sem változtak.

Aztán a kutyaiskolában megtanultam a helyes büntetési technikákat, és láss csodát, anélkül hogy hozzáérnék úgy meg tudom ijeszteni, hogy soha többet nem csinálja azt, amiért egyszer már megbüntettem.

A büntetést ugyanis az eredményével definiáljuk. Az a büntetés, aminek hatására a nem kívánatos viselkedés csökken, vagy megszűnik.

Ha minden alkalommal ütögetned kell, annyit érsz el, hogy megszokja az ütést.

2011. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

szia:))

megkérdezhetem hogy milyen fajtájú és milyennemű a kutyus??:D:D

2011. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kan berni :)
2011. máj. 27. 20:12
 17/19 anonim ***** válasza:

A két óra szünet kezdetben túl hosszú idő a kivitelek között. Óránkénti célravezetőbb. Amikor kiviszed mondd neki, hogy pisilj, ha sikerül, nagyon dicsérd meg. Adhatsz jutalomfalatot is. Én 1 hónapig alig aludtam éjszaka, mert akkor is kivittem, többször is. Időről-időre csökkentettem az alkalmak számát, amikor kimentünk.

(Szuka berni, összesen kb.5-ször pisilt be a 1,5 hónap alatt, amíg a lakásban volt.)

2011. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Azt mondom,hogy gyere,megyünk pisilni :)

Napközben sűrűn ,megyünk,éjjel 2 óránként.Én is kezdek hulla fáradt lenni, de megéri. Eddig csak párszor pisilt a helyén,amúgy a házban nincs pisi.

2011. máj. 28. 09:27
 19/19 anonim ***** válasza:
Menni fog ez, kitartás! A kölyökkutyák nehezebben tudják szabályozni, a kor előrehaladtával egyre jobban. Sok türelem kell hozzá.
2011. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!