Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta ilyen?...

Melyik kutyafajta ilyen? (szempontok lent)

Figyelt kérdés

Melyik kutyafajtára jellemző, hogy megvédi ha kell magát is és a gazdáját is támadókkal szemben?Olyan kutya ami, nem túl nagy, de mégis meg tudja védeni magát.

Azért kellene, mert előfordult az utcánkban, hogy a részeg ember bemászott a kerítésen, agyonütötte a kutyát amiért ugatott rá(pincser) és pénzért követelőzött.


2011. máj. 27. 22:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Roti,sztaffi,dobermann,német juhász,kaukázusi,sarplaninac,kuvasz,komondor...stb
2011. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló, telitalálat.

Boxer, amstaff, roti, dobermann, magyar fajták, sarplaninac már a nagyobb kategória..

2011. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nagyon húzós a helyzet.
2011. máj. 28. 08:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Komondor!!A legjobb!
2011. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha egy olyan kutya van a kertben mint amilyeneket előttem írtak, nem hiszem hogy nagyon be akarnának menni majd hozzátok.
2011. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 D.O.81 ***** válasza:
100%

Cane Corso, Argentin dog, Kanári szigeteki kutya, Moszkvai őrkutya, Bandog. Utóbbi kettő elég húzós, a többi kezelhető, fő jellemzőjük, hogy az őrzés-védés ösztönösen bennük van.

Az én Corsom már 10 hetesen a barátom kertjének közepére kiülve ugatta le a zárt kerítés mögött mászkálókat.

Sötétedéskor, meg megugatja a számára gyanús objektumokat.

2011. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Ha ilyen jellegűek a problémáid akkor neked egy Rottweiler tökéletesen alkalmas lenne.
2011. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Bár nekem "csak" egy 1.5 éves mudi kanom van, de a múltkor a villanyórát jött egy hapsi lefényképezni. Csili pedig meg akart tőle védeni! be kellett zárnom, pedig minden idegent beenged, ha látja, hogy én is beengedem.

Még egy mudi is megérezhet bizonyos dolgokat, és biztos vagyok benne, hogyha hozzánk betörnének, csili elkapná a betörőt, lehet, meg is harapná. Látom rajta azt, hogy annyira szeret engem-a családot, hogy kész meg is védeni.


Mudikkal szoktak őrző védő tanfolyamra is menni, ha lenne a városunkban kutyaiskola, elmennék vele, mert van őrző-védő hajlama, és fogókészsége is.

2011. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 panettone ***** válasza:
100%

Közepesnél kicsit nagyobb ivartalanított keverék a fentebbi fajtákból egy felmenővel?

hacsak nincs más célod is vele én kihoznék pl Tordaszoo magyar fajták, németjuhász mentés nyugalmazott rendőr kutyák.

2011. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kaukázusit majd meglátjuk hogy az ember győz e vagy a kutya, hehe.
2011. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!