Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta ilyen?...

Melyik kutyafajta ilyen? (szempontok lent)

Figyelt kérdés

Melyik kutyafajtára jellemző, hogy megvédi ha kell magát is és a gazdáját is támadókkal szemben?Olyan kutya ami, nem túl nagy, de mégis meg tudja védeni magát.

Azért kellene, mert előfordult az utcánkban, hogy a részeg ember bemászott a kerítésen, agyonütötte a kutyát amiért ugatott rá(pincser) és pénzért követelőzött.


2011. máj. 27. 22:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz!!!Nagyon ragaszkodik a gazdájához és ha kell megis védi.
2011. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekünk kuvaszunk volt. Mikor kicsi voltam mindig anyuék kint hagytak és mindig ott feküdt mellettem nem hagyott ott. Télen a hóba mászkáltam és egyszer csak a hófuvásba elsüllyedtem ki huzott és meg nyalagatott utána elkezdett ugatni és anyukámék jöttek értem. Emlékszek még ezekre az időkre. :) Jó kutyus volt. :'(
2011. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
amstaff, pitbull, stb.:)
2011. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekünk kuvaszunk van, nagyon hűséges, viszont ha nem megfelelően bánnak vele önfejű, ha veszélyeztetik, vagy felidegesítik, bizony nem nézi jószemmel. a mienk most 6éves és 60kilós, úgyhogy nem kiskutya, de megvédi gazdáját, területét és magát is.
2011. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
a kuvasz jónak tűnik, esetleg valami kisebb testű?Idősek mellé esetleg?
2011. máj. 30. 20:43
 16/18 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a tanacsom es szerezz be egy dobermant...azok nem haboznak..nem aldogalnak hogy leusseg oket.Nagyon szivosak es megbizhatoak felteve ha nincs kisgyerek a kozeleben,mert eleg erzekenyen reagalnak a fulhuzogatasra:)..rottweilert nm ajanlom mert az konnyem ellustul..nemetjuhaszoknal sok az egezsegugyi gond..
2011. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nem a kutya fajtájától, hanem a gazdától függ !!

te , idősek mellé keresel kutyát ??

másnak ??

a felelős állatartás lényege, a felelősség a kutyával és az emberekkel szemben !

kapsz jó-pár tippet olyan remek kutyákról akik ,tényleg tökéletesek LENNÉNEK AZ ÁLTALAD LEÍRT FELADATRA , DE NEM ÚGY SZÜLETNEK !!

tanítani, nevelni kell ahoz ,hogy a család védelmezője legyen, és NEM A VÉDELMEZÉST TANÍTANI, mert az tudják alapból !!

SZOCIALIZÁLNI, ÉS NORMÁLIS KAPCSOLATOT KIALAKÍTANI A KUTYÁVAL!

ÉS AKKOR A KUTYA MEGTESZI AMIT A KUTYÁNAK meg kell tennie !

KÜLÖNBEN MEG ....NEM-NEM NEM.

1-1,5 év amíg egy kutyát megtanítasz az alapokra,és azt a kutya meg is teszi.

tehát ,nem ártana ezen is elgondolkodni, mielőtt egy komoly kutyát ,hozzá-nem értő emberek kezébe adsz !!!!

( mert ,ha értenének hozzá, már biztos lenne nekik !)

2011. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A családban van idős is!

Arra gondoltam, melyik kutyafajta az amelyiket meg tudjuk rá könnyen tanítani és alkalmas is.

2011. jún. 1. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!