Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Mini" yorkiet mért lehet...

"Mini" yorkiet mért lehet táskában bevinni bárhova?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít mert a saját kutyáimat nem vihetem sehova, de a yorkiek mehetnek, bár ha kiugrik a táskából akkor is milyen aranyos... lány létemre pitbullom van na de be nem vihetném sehova. Nincs bajom a yorkiekkal de ha ők vihetik akkor én is vagy nem?:D
2011. máj. 28. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, mert talán több kistestű kutya(pl csivava) agresszívabb, mint egy pitbull.
2011. máj. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ezaz:D Amúgy meg van egy tacskó keverékem na Ő 100x agresszívabb mint a pit, a tacsi nekimegy a rotinak is a pit a légynek sem ártana:D
2011. máj. 28. 00:41
 3/10 anonim ***** válasza:
De a kicsik nem tudnak akkora kárt tenni az emberekben. Viszont egy jól nevelt pitbull sem. Szóval nekem sem világos a dolog. :)
2011. máj. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ááá nem tudnak csak ismerősöm bokájába harapott egy tacskó és össze is kellett neki varrni:D szerencsére az én kutyáim embert sosem bántanának(a pit semmitse de azt már írtam), talán ha engem valaki megtámad:D de még nem volt rá példa szerencsére:))
2011. máj. 28. 01:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy ne a földön mászkáljon. Az Aktívban volt a múltkor, hogy vizslával bepróbálkoztak egy ruhaüzletben, és az üzletszabályzat szerint bármekkora kutyát be lehet vinni a boltba, egy feltétellel, hogy a kutya ölben, kézben legyen. Persze vizslával, vagy pittel a kezében az ember nem fog, illetve nem is tud vásárolgatni. A kisebb termetű kutyáknak sincsenek több jogai, mint a nagyoknak, csak a nagyokat nem lehet kézben cipelni jobbra-balra. Kivéve a BKV-nál, ott ha jól tudom, minél kisebb a kutya, annál több joga van, mondjuk ingyen utazni, vagy kicsikre nem kell szájkosár meg hasonlók.


Egyébként akármilyen kicsi egy kutya, vannak helyek, ahova őket sem lehet vinni, pl.: élelmiszerüzlet, közintézmény, kórház....stb

2011. máj. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez így akkor is diszkriminatív. Kistestűvel ingyen utazom,nem kell szájkosár, a vonaton ülhet az ölemben. Nekem bernim van. Múltkor akartam vele vonatozni, de mire kiderült,hogy NEM MEHETEK BE LEÜLNI, csak a peronon állhatok, feladtam.

Minden kutya kutya. Ha én azt látnám,hogy bemegy a yorkival,én is bemennék,és ha kizavar, állati balhét rendeznék :):)

2011. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez van alkalmazkodni kell a körülményekhez, nekem sem fér be a kutyám egy gyufásskatulyába, Mammutban volt tavaly is olyan hétvége, hogy kutyákat be lehetet vinni.

Sőt ha esetleg néhanapján étteremben megyünk és még ot előtte nem jártunk fel szoktam őket hívni telefonon, hogy kutyát lehet vinni, általában kertben terasszal ellátott éttemekben megoldható, sőt még egy tálka vízet is szoktak hozni kutyának.

2011. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az igaz hogy a kisebb kutyák agresszívabbak DE VANNAK KIVETÉLEK (sajnos kevés).Egy agresszív yorki nem jelent veszélyt az emberre mint mondjuk egy agresszív pitbull.
2011. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legjobb ha mindenki, aki kutyát vállal, az neveli is.

Nekem van egy 9 hós bolognesem, és egy 6éves dobermannom. Egymás hegyén-hátán alszanak és imádják egymást. A nagy tanítgatja a picit:)

Ettől a táskás dologtól pedig falnak megyek. Had ne írjam le, hogy legszivesebben mit csinálnék az olyan "csinci cicákkal" akik táskában meg ölben cipelik szerencsétlen kutyájukat. Az én bolognesem egyetlen egyszer sem volt (és nem is lesz!) még életében táskában.. Ugyanolyan igényük van a kistestű kutyáknak a mozgásra, sétára, mint a nagyoknak. Az én kisebb kutyám pld. legszivesebben órákat rohangálna megállás nélkül, napi háromszor.

Azzal pedig én is egyet értek, ha a kistestűt bevihetem xy. üzletbe, akkor a nagyot is. Ugyanis viselkedésbeli különbség semmi nincs kettejük között. Itt minden, de minden a szocializáláson múlik..

2011. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaja , de szerintem ilyenkor a legegyszerűbb megnézni hogy mit reagálnak a kicsire vagy éppen a nagyra azt úgy lehet ( szerintem ) hogy viszel magaddal egy kicsit és egy nagyot is és ha eggyikke se engednek be akkor ez van de akkor mást se semmilyen kutyával de ha csak a kicst na akkor kell nagy cirkuszt csinálni ha pedig beengednek akkor örülj viszont máskor ha csak naggyal mész akkor se felejts el hogy máskor beengedtek ez egyik ismerősömnek bevált : a biztonságiőr nem merte azt mondani hogy a kicsi mehet de a nagy nem szóval mindkettőt beengedték de máskor nem akarta beengedni csak a nagyot ezért hatalmas cirkuszt levágott na azóta szólni se mernek egy kutyáért sem :DDD
2012. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!