Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan kezd elegem lenni! Ti...

Lassan kezd elegem lenni! Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kutyát, naponta 3szor viszem sétálni. Picike kutya. És lassan már nem tudom merre elvinni sétálni mert akármerre megyek, szinte mindenhol alacsony a kerítés, és kiugrálnak a kutyák, és megtámadnak vagy engem vagy a kutyámat. Na nem az a bajom amikior egy barátságos, szuka kutya kimászik, odajön a kan kutyámhoz szagolgatják egymást és csóválják a farkukat, hanem amikor egy nagyonnagy dobermann kijön és meg kell rugdalnom vagy dobálnom, különben letépi a karomat.

Őrület! Hogy megcsinálni a kerítést? Vagy a kennelben tartott kutyát naponta többször vinni séátlni?? Ááá, ugyan!! Inkább hagygják kiugrálni a kutyáikat, hogy az olyanok szívjanak, mint én pl, akik mindig elviszik a kutyájukat sétálni. Mit tegyek?? :(


2011. máj. 28. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam már ilyet, sajnos. Megoldás? Vagy próbáld meg másfelé vinni, olyan helyen, ahol nincsenek házak, vagy kocsival, biciklin kosárban vidd ki ilyen helyre, és ott sétáljatok. Vészhelyzetnek megteszi, ha nem a kerítés mellett sétáltok, hanem az út közepén, akkor legalább a kerítésen kilógó fejű kutyákat elkerülitek, de azokkal akkor sem lehet mit kezdeni, ahol kifér a kutya a kerítésen. Sajnálom, én is utálom, hogy ez így van :(
2011. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelmi felszerelés, bors, paprika vagy gáz spray. Először beszélj a gazdával, ha nem használ akkor ezek közül valamelyiket szerezd be. Egy határozott fújás és többet nem fog rátok támadni...Én mikor viszem a kutyáimat sétálni, mindig van nálam a biztonság kedvéjért. Városban lakom, itt annyira nem szokványos, de előfordul hogy néha kijön egy kutya, de azok többnyire barátkoznak. Inkább a kóbor kutya falkák miatt viszem magammal. Nekem bevált. Eddig csak egyszer kellett használnom, többnyire elég feléjük dobni valamit, vagy toppantani egyet és elszaladnak. De nem árt ha van nálad egy spray, fő a biztonság! Üdv.
2011. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Hát én a helyedben vinnék magammal egy légpisztolyt amibe sógolyót töltesz, aztán pitsánlövöd amelyik kijön..
2011. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Becsongetsz a gazdihoz hogy akkor legkozelebb a szamla milyen nevre legyen ha te vagy a kutya megserul...

Vagy megmondid hogy akkor legkozelebb rendorostol jossz kutyatsetaltatni...

2011. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Boerboel-t.Kant.2 év múlva,hidd el,nyugodtan sétálgathatsz akármelyik utcában.....
2011. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy ez nyilván nem egy problémás kutya - a nagymamám falujában én is megpróbáltam sétáltatni a kutyámat, de nem ment, kb. minden második háztól kijöttek valahogy a kutyák - és úgy zavartak végig minket a főutcán - soha többet ilyet...
2011. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerinted hogy csönget be a gazdihoz amikor a kerítésen a fél acsarkodó kutya kilóg?
2011. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
paprika spray. Egyik ismerősöm is pont kutyák támadása ellen használja.
2011. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a környéken vadászboltokban lehet venni. Megéri, mert más kutyák miatt ne Te és kutyád mondjatok le a kellemes sétákról. Elég lesz a dobiknak is egy-két alkalom hogy megtapasztalják, és utána nem fognak kiugrálni ha meglátnak titeket.
2011. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az milyen dobermann, amit megrugdalsz, és elszalad?
2011. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!