Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier + 4...

Staffordshire terrier + 4 éves kisfiú? Fontos

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már , de kérlek titeket segítsetek! Az lenne a kérdésem,hogy egy staffordshire terrier kutya és egy kisgyerek megfér e egymás mellet panel lakásban? Mert valaki azt mondja,hogy a stafi egy kezesbárány nem bántja a gyerekeket , valaki meg azt, hogy megeszi őket. Na most nem ártana ezzel tisztában lennem ,mielőtt "beszerzek" egy ilyen kutyust. :) köszi a válaszokat
2011. máj. 28. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Megeszi őket??..:) Azért ez túlzás, nem egy tigris.. Egyébként nem, ez a fajta tényleg nagyon szereti a gyerekeket, a családot! DE ez nagyban függ a neveléstől, és hogy kölyökként szerezzétek be. Együtt nőnek fel...Ha határozottan, odafigyeléssel nevelitek, megkapja a megfelelő szocializálást minden téren, semmi gond nem lehet. Üdv.
2011. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xnorkax ***** válasza:

Simán... Megfelelő nevelés mellett semmi gond sem lesz velük. Persze, alapszabály, hogy kisgyereket nem hagyunk együtt semmilyen kutyával sem, úgyhogy ha ezt betartod akkor minden oké.

Mellesleg nem tudom, miket olvastál még a fajtáról, de tenyésztésnél régen direkt szelektálták az olyan kutyákat, akik az emberre nézve agresszívak voltak. Szóval ők a gazdáik ellen sosem fognak fordul. (persze megfelelő nevelés mellett) Ráadásul igen magas a fájdalomküszöbük, szóval kizárt, hogy odakapjanak a gyereknek, ha mondjuk meghúzza a fülét vagy a farkát. De a gyereket is arra kell nevelni, hogy hogyan kell egy kutyával viselkedni.

2011. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)Nekem nagyon szimpatikus ez a fajta, és 90%-ban csak ajánlani tudják gyerekek mellé. Szóval ez a "megeszi a gyereket" dolog szerintem csupán általánosítás.
2011. máj. 28. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs egy staffival.

De ahogy az előttem író írta gyereket soha nem hagyunk egyedülakutyával, csakha már megtanulta, hogyan bánjon vele. az olyan 6 éveskor.

2011. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
szintén staffim van...és 2,5 éves kisfiúval él....nem bántja sőt vigyáz rá
2011. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Találkoztam a kutyus szüleivel , nagyon barátságosak , jól neveltek. El is hozok egy kiskutyát majd :)) Kívánjatok sok sikert a neveléséhez:D
2011. máj. 29. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
3 éves kislány könyékig a szájában túrkál, elveszi előle a tálját, a száraztáppal játszik :) Volt, hogy véletlenül rálépett, átesett rajta, a kutya jobban megijedt, hogy mi baja, mint mi. Egyből felállt, és elkezte bökdösni meg nyalogatni. Bármit eltűr a gyereknek :)
2011. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó az ilyeneket hallani!! :) Alig várom , hogy hozzám is megérkezzen a kis drágám :)
2011. máj. 31. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!