Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a tenyésztők az árat?

Figyelt kérdés
A múltkor majdnem 2 óra hosszat beszéltem egy tenyésztővel mire kiderült hogy sokkal többért adja a kikutyáit
2011. máj. 29. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

sokkal többért? Minél sokkal többért?

én se szoktam az árral kezdeni. és van akinek nem akarok eladni,annak a kétszeresét mondom,hogy ne vegyen.

Attólis függ az ár, hogy mire és milyen kutyát kérnek.

Aki pedig az árral kezdi,annak biztos nem adok kutyát.

2011. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam olyannal, aki ne tudta volna meg, a kiválasztott kiskutyája mennyibe kerül.
2011. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

és tökéletesen feleslegesnek érzed azt a beszélgetést? nem tanultál meg semmit a kiválasztott fajtáról? semmi tapasztalatot nem osztott meg veled a két óra alatt a tartásukról, jellemükről, igényeikről...?

annyi az ára, amennyi. ahogy írták előttem, lehet azért mondott dupla árat, mert nem voltál neki szimpatikus. de egyébként is, mihez képest adja sokkal többért?

2011. máj. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akármilyen fajtát is nézünk 80-90 ezer alatt nem fogsz tenyésztőtől kutyát venni, max, ha becsúszik valami gikszer és nem felel meg úgy a fajtastandardnak a kiválasztott kiskutya.


Amúgy én is hiányolom pl a weboldalakról az árakat, mert szeretnék egy rottweilert és fogalmam sincs mennyit gyűjtsek rá, hogy fajtatisztát tudja venni.

2011. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az ár attól is függ, hogy milyen célra veszel kutyát, hobbi célra vagy kiállításra akarsz járni vele, mert ez utóbbi esetben a jobb minőségű kölyköt adja oda ami nyilván drágább. Ha pedig csak úgy ráböksz egy kölyökre az is lehet, hogy azért nem mond rögtön árat mert még kell neki 1-2 hét hogy lássa az a kölyök mivé növi ki magát, mennyire lesz értékes.
2011. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 08:14

Elkezdesz gyűjteni.Közben nézegeted a tenyészeteket, kiállításokat, kiválasztod a neked tetszőket. Kb 70 ezernél felhívod a tenyésztőt. Onnantól már tudni fogod, mennyit kell még összeraknod.

2011. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!


Aki ennyire félrebeszél, nem mond árat, semmit, attól nem kell venni. Ennyi. Fárasszon mást.

Én azt hiszem, hogy amellett, hogy gyönyörű kutyákat adnak ki a kezeik közül a tenyésztők, azért érdekük, hogy el legyen adva az a kiskutya, akár mit is mondanak!

Azt pedig nem hiszem el, hogy a mai gazdasági helyzetben, amikor egy kutyafajtát többen is tenyésztenek egy országban, ne lenne egy kis versenyhelyzet a tenyésztők között.

Végül pedig csak az az érdeke, hogy eladja nem? Akkor miért nem mondja meg az árát?

A türelmetlen vevő meg majd megy olyan "tenyésztőhöz", aki értelmesen, pontosan beszél hozzá!


A szimpátiáról pedig annyit, hogy ismerősöm mondta, aki szaunákat árul, hogy egy vevőt sem kell lebecsülni, mert a papucsban lévő, egyszerű öregúr is lehet milliomos, egy vevőt sem becsülünk le, amíg jobban meg nem ismerjük!

2011. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 2 kutyám került vissza milliomoséktól. A legjobb helye viszont annak a kutyának lett, akiért egy vidéki tanyáról jöttek fel egy kisfurgonnal. Szerintem egy pár perces beszélgetés után nyugodtan rá lehet kérdezni az árra, ésn nem látok ebben semmi kivetnivalót.
2011. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy a vevőmilliomos-e vagy sem.

Abból ahogy érdeklődik a kutyáról tudom nagyjából, hogy milyen gazda lesz.

És nincs versenyhelyzet. nekem 2 alomra való lekötött kutyám van, de csak még 1 almot hozok le ősszel.

Nem vagyok rászorulva,hogy olyannak is eladjam a kutyát akinél rossz érzésem van.

persze, hogy megmondom az árat, ha már tudom hogy mire kell a kutya és milyen kell. De akinek ez az első kérdése (ami azt jelenti,hogy ez a legfontosabb számára) az nem fog kutyát kapni.

2011. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!