Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi lakásban tartva/mo...

Bernáthegyi lakásban tartva/mozgásigény?

Figyelt kérdés

A következő kérdéseim lennének:


Mekkora egy nőstény bernáthegyi (átlagos) napi mozgásigénye?


Ha egy kis lakásba van bezárva(nem találkozik más kutyákkal- emberekkel, csak a gazdáival), nagyon súlyosan deformálhatja a lelkét, például lehetnek agresszív kitörései?


Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 31. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

??

Ez olyan, mintha kádban tartanál delfint...

Ne tarts bernáthegyit lakásban, pláne kicsiben.

2011. máj. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, nem is áll szándékomban. Pusztán ismerek egy ilyen esetet és kíváncsi vagyok azoknak a véleményére akik értenek a kutyákhoz(laikus vagyok)
2011. máj. 31. 00:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Remélem, nem tervezel ilyesmit! :O

"kis lakásba van bezárva(nem találkozik más kutyákkal- emberekkel, csak a gazdáival)" - ez így marha rosszul hangzik, egy pincsit se szabadna így tartani, na de ráadásul egy hatalmas bernáthegyit???

Egyébként meg egyáltalán nem olyan lomha kutyák, amilyennek kinéznek. Nem kimagaslóan nagy a mozgásigényük, de azért kell nekik a mozgás.

2011. máj. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy írtál közben. Ez nagyon gáz, szerencsétlen kutya. :S Nem próbáltál beszélni a gazdáival?
2011. máj. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Annyiban nem vétkes a gazdija hogy ajándékba kapta, de az a baj hogy nincs ideje eleget sétáltatni, a kutya 7hónapos de elég gyanakvó(szerintem azért mert nem szocializálódik)
2011. máj. 31. 01:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy lakásban tartja, mert ha reggel 1, este 2 órára kivinné és hagyná szaladozni, játszani más kutyákkal, emberekell találkozni, akkor jól érezné magát a kutya, de legalábbis jobban, mint sok falusi, kertben tartott társa. Szerintem a méret ebből a szempontból nem számít, bordert is tartanak lakásban, pedig annak nagyobb a mozgásigénye.
2011. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát az előző kommentelő kutyáját sem irigylem...

De igen, ez így nagyon rossz a kutyának!

Pláne, mivel még kölyök, nagyon sok törődést igényelne.

Esetleg felajánlhatnád, hogy kis zsebpénzért te sétáltatod, vagy ilyesmi.

Jól gondolod, hogy "gyanakvó", így valószínűleg nem éri kellő inger.

Autóztatni kell, más kutyákkal barátkoztatni,vízpartra vinni amíg ilyen kicsi, hogy jó idegrendszerű legyen.

2011. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De a legjobb az lenne, ha keresne neki új gazdát a mostani, ha ennyire nincs rá ideje...

De nem hibáztatom, ajándékba élő állatot nem adunk, ezt mindenkinek tudnia kellene...

2011. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Simán átcsaphat a félelem agresszióba, és ez alapvetően a szocializáció hiánya miatt alakul ki, teljesen jól látod a kérdést.


Ráadásul láttam én már moszkvai őrkutyát, akit bernáthegyinek vettek, ha pedig az, akkor nagyon gyorsan el kellene kezdeni vele nagyon komolyan foglalkozni, mert nagyon eldurvulhat a városban bezárva a helyzet.

2011. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Személyesen tapasztaltam hogy mennyire gyanakvó már most az a kutya. Vendégségben voltam a kutya gazdijánál, aki egy nap után sem fogadta el a jelenlétemet, folyton a gazdi ajtaja előtt feküdt és figyelt nehogy bemenjek hozzá. Egyszer elkövettem azt a hibát hogy közelebb mentem a szobájához és megszólítottam a gazdit, erre a kutya elkezdett morogni és vicsorogni. Ezen jól össze is vesztünk, szerinte teljesen normális hogy védi a gazdit, én pedig azon a véleményen voltam hogy nem normális hogy egy ilyen fiatal kutya ennyire gyanakvó legyen.


Az a baj hogy nincs ideje sétáltatni, a héten egyszer eltudja vinni egy órára, plusz van egy 5négyzetméteres kiskert a társasházban ahol laknak. Szerinte egy óra alatt kifutja magát, szerintem meg nem tesz jót neki a bezártság. Amúgy szerintem is jól meg kell gondolni az ajándékozást.

2011. máj. 31. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!