Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem való kutya a kaukázusi...

Nekem való kutya a kaukázusi juhász?

Figyelt kérdés

Lehet veszek egy kaukázusi szuka kölyköt egyik ismerősömtől.

Mindig is tetszett a kutya, a kinézete, de most ahogy olvasgattam róla, kicsit megtorpantam.

Mindenhol azt "hallom", hogy nagyon veszélyes és durva kutya. Kíméletlen és nem lehet megnevelni. ez igaz lenne?

Én 15 éves lány vagyok. nem mondanámo,hogy olyan hű de sok kutyám volt, pláne nem nagyobb testű, de ez a kiskutya alapból jó szülőktől származik. Meg úgy vélem, képes lennék kezelni egy ilyen ebet.

Véleményeket kérek. Lehetőleg normálisokat.

Nem kell az ilyen "igen, gyilkos, meg fog ölni" duma.

Köszönöm előre is :)


2011. máj. 31. 14:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

De ha egyszer tényleg nevelés kérdése....

Mert lehet harci kutyából is (nem kell szó szerint érteni) ölebet csinálni. Persze, a génekben benne lesz az ösztön, de akkor is.

Meg egy pincsiből is lehet kisebb gyilkost csinálni...

Foglalkozni kell a kutyával, nevelni és megmutatni neki, ki a főnök, persze nem úgy,hogy rosszat tesz és megverjük...

2011. máj. 31. 15:27
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ezt nem látod be, akkor tényleg ne kaut vegyél. ezt a legnagyobb jó szándékkal mondom.


ha olyan kutyát akarsz, amivel eljárhatsz kirándulni, kutyás társaságokba, akkor vegyél egy leonbergit, vagy berni pásztort, esetleg újfundlandit.


a kaukázusi kemény őrkutya. még a legalaposabban szocializált kau is ha felnő, beérik, akkor bekeményedik. legtöbbjük kutyázik és emberes is. mindehhez nagy testméret, és kőkemény akarat társul, mit gondolsz, hogy fogsz bírni vele?

2011. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bántani akarnak a többiek, de ahogy az egyikük is leírta, vannak olyan fajtajellegztességek amiket neveléssel lehet korrigálni de megmaradnak.

és ha magadat nem is félted azjó, azt érezné a kutya, de anyud fél. amint az egyik kedves kau tartó irta, ha félnek akkor rögtön maga alá sorolja a falkában és nálunk odakap az idősebb a picinek. ez okés, de nekünk soha. mi lesz ha a kau majd rendreutasítaná anyudat?

2011. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért ragaszkodsz a kauhoz? Mire kell egy 15 éves lánynak az a kemény jellem, amivel ez a fajta rendelkezik? Miért nem jó valami kinézetben és méretben hasonló kutya, amelyikkel kevesebbet kellene küzdened? Khívást akarsz? Hidd el, hogy elég kihívást jelent bármelyik másik jámbor óiástestű fajta is, csak esetleg kisebb a kockázata!
2011. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért ragaszkodom ennyire ehhez a kutyához...

Egyszerűen csak nagyon tetszik és ebben a kihívást akarok dologban is van valami...

2011. máj. 31. 16:21
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

én fiatalabb voltam 15 évesnél, mikor rákattantam a kaura. általános alsó tagozata volt azt hiszem, a tolltartómban még ma is megvannak a kutya újságból kivágott fotók :)

de 18 éves koromig nem lett kaum, és azt hiszem ez így volt rendjén.


másik nézőpont: a kutyáért jelenleg nem is Te vagy a felelős, hanem szülőd vagy gondviselőd. magyarul ha valakit megtámad, akkor apu megy a dutyiba, nem Te!

arra pedig ne vegyél mérget, hogy a Te kutyád sosenem fog bántani senkit... ezek ilyen kutyák. velem volt olyan szitu, ami tényleg csak a fizikai erőmön múlott, hogy nem torkollt komoly balesetbe. akadt egy olyan helyzet, hogy a kutya úgy gondolta, most meg kell védenie, és mire kettőt pislogtam már a közeledő idegen feje magasságában csattant a foga... és ő még egy "fajtája szégyene" típusú halál jámbor, extra szocializált kutya volt. de ő ott és akkor úgy gondolta, hogy közbe kell lépnie a védelmem érdekében, és nem cicózott.

ezek a kutyák nem őrző-védőzős fajták, hogy irányítod a támadását! ő akkor indul harcba, ha úgy látja, hogy szükséges. megfordítva is igaz: ha nem látja szükségét, akkor nem csinál semmit. ezért is van az, hogy nem fogja meg az előtte hadonászó segéd harapópárnáját... az neki nem támadási helyzet. és sajnos ilyen német juhászkutyás stílushoz szokott segédek/kiképzők tudják a kutyasulikban nagyon elrontani ezeket a kutyákat.

no de visszatérve, ha veled is lesz egy olyan szituáció, mikor a kutya bekapcsolja magát és rátámad valakire - aki egyébként nem akart rosszat, csak a kutya számára félreérthető volt - akkor mi lesz?

legalább addig várj, míg jogilag is tudod viselni a kutyád iránti felelősséget...


ja és egy tipp: [link] nézd meg ezt a filmet, nem egy Oscar-díjas darab, de a fajtát nagyon reálisan ábrázolja. (a kerítésépítéses résznél hangosan röhögtem :D hasonlóképp voltunk vele mi is)


26L

2011. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mét akrja megszelídíteni elpunyítani ezt a csodálatos pásztorkutyát.Kutyasuliba nem szabad vinni ilyen kutyákat.Bele születik a védelmi ösztön meg amúgyis nagyon önfejű de csodálatos kutya. Szerintem vegyél inkább valami kevésbé kemény kutyát.Szerinted a jó szülő biztos valami gyenge német juhászos jellemet jelent,de a kau kőkemény pásztor,FÉLVAD FAJTA.
2011. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!