Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyümölcsöket ehet a kutya?

Milyen gyümölcsöket ehet a kutya?

Figyelt kérdés

Banán, alma, narancs, cseresznye. Ezek közül melyik eheti a kutyus, melyik egészséges neki.


És a tojástól tényleg szebb lesz a szőre? Lehet neki adni? Amúgy golden


2011. máj. 31. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h van olyan gyümölcs, ami árthat a kutyának. ha kedve van, hadd egye. A mienk a szőlőt és a kajszit legelte a "fáról" :)
2011. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


A felerosoltak közül banánt és narancsot ehet.

2011. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A mieink a dinnyét imádják, meg az epret.
2011. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
sztemkell neki mindegyik.:D:) az egészséges táplálkozásoz mert ugye sok vitamin van benne *.* az pedig kell a kutyának..
2011. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, de azt se felejtsük el a vitaminok mellett, hogy a gyümölcsöknek azért van egy cukortartalma, amire a kutyának végképp semmi szüksége. Néha belefér egy-két gyümi, de nem szabad túlzásba vinni. Egyébként általában a kutyák nem érzékenyek a gyümölcsökre, de láttam már ellenpéldát is, mikor egy zacskó mazsolába (sajnos) belehalt a (kistestű) kutyus a mazsola magas cukortartalma miatt.
2011. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a tacsim egyszer beszabadult a kertbe,lelegelte az egrest,ribizlit,málnát,hát elég szép kis gyümölcskosarat dobott vissza az udvarra :D mint valami zselés minitorta :)

amúgy az enyém is megeszik minden gyümölcsöt,ami nem kesernyés vagy savanyú.szőlő,banán mind jöhet :)

2011. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 panettone ***** válasza:

Nálam van egy máj beteg cavi, na ő pl gyümiken él...persze igyekszem változatosan etetni (lakto-ovo vega étrend a diétája) de nagyon sokszor kap gyümölcsöket/aszalt gyümölcsöket és csak a szölöt és amazsolát hanyagolom mert a szölömagban van valami ami mérgező nekik, de nagy ritkán pár szem lecsúszott abból is és semmi baja.

És imádja még a sárgarépát, sűtőtököt is nyersen-is.

És vele együtt a többi kutyám is szívesen esznek ilyeneket.

2011. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja én is szőlőt mazsolát direkt hagytam ki, mert azt tudom hogy nem jó neki. De az enyém a banánt imádja, meg a narancsot
2011. máj. 31. 17:07
 9/11 A kérdező kommentje:
És a tojásra nem tud senki se választ adni?
2011. máj. 31. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Szőlőt és mazsolát nem ehet, mert sok kutyánál heveny veseelégtelenséget okozhat. Nem minden kutyánál, van, aki tőkéről legeli a szőlőt, és nem lesz baja, de ha eddig nem próbáltátok, ne kísérletezz vele szerintem.

[link]

Alma, banán, körte, dinnye, cseresznye, meggy, eper mehet, de mindent csak mértékkel, mert a gyümölcsöknek magas a glükóz, fruktóz tartalmuk.

Az én kutyám úgy ette az almát, mint a csontot. Megkapta, elsunnyogott a zsákmánnyal, lába közé fogta, egy leharapás, rágás, következő harapás, rágás, és így tovább. Csuda édes volt, mindig örömmel néztem. Még a citrom belsejét is kinyalogatta. Amikor életében először nyalt citromot, úgy összerándult a feje, hogy 10 percig dőltem a röhögéstől. De tetszett neki, ette tovább, csak nagyon meglepődött. Ő ilyen kis biokutya volt, minden zöldséget és gyümölcsöt szeretett.

2011. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!