Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám kiírtani az 5...

Hogy tudnám kiírtani az 5 hetes kiskutyáimból a bólhákat?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs,hogy honann szedték össze őket mert az anyjuk rendszeresen van fürdetve és bolhaító nyakörv is van rajta.Nagyon sok rajtuk a bolha és nmetudm,hogy írtsam ki őket.
2011. jún. 1. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor cseppentőt vegyél, vagy kérj az állatorvostól. Az bejut a véráramba, és a leghatásosabb.

Gagyi, tehát pl Panzi nyakörv nem is fog használni.

Scalibor, stronghold, advocate, vagy frontline....

2011. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Frontline spray az egyetlen hatásos és ekkorákra rakható szer.Cseppet,nyakörvet csak 8-10 hetes kortól.Vagy fürdesd meg bolha irtó samponnal,de az nem tartós.a spray legalább pár napig hat.
2011. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nory0722 ***** válasza:
Hát ha még az anyjukkal vannak,egyik sem jó. Az anyjuk lenyalogatja róluk,és lehet,baja lesz tőle. Én ez előtt insecticide 2000-ret használtam,az nálunk nagyon bevált. Macskára nem jó,mert lenyalják magukról,én ezt nem tudtam,többször rájuk fújtam és nem lett tőle bajuk. 2000 ft kb és nálunk 2kutyára 1évig elég,bár én mindent alaposan befújok vele. Csináld úgy,hogy veszel egy ilyet,befújod és beledörzsölöd jó alaposan mindenhova. Rajtuk hagyod 2-3 napig,utána fürdesd meg őket(én bobi bolhairtó sampont használtam,nagyon jó volt az is). Ez után ismét fújd be őket,de már csak 2hetente kell befújni ez után őket,ha nincs bennük több bolha.
2011. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó,amit te írsz azt nem nyalja le az anyjuk.Nekem az állatorvos mondta a frontline sprayt,és jó is volt.De én meg is fürdetném,és utána a spray.a(kármelyik)
2011. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nory0722 ***** válasza:
Ezt most nem értem. Arra gondolsz,hogy egyiket sem nyalja le vagy mi? A csepp szerintem a legkevésbé jó ebből a szempontból,mivel ha sprayt használsz,azt egész testén fújod és nem mindenhol nyalja le,hamarabb fel is szívódik,viszont a cseppet csak a marján használják,így terjed ki az egész testére,és azt ha lenyalja,nagyobb eséllyel lesz tőle baja. De ha egy állatorvost megkérdezel,vagy a fressnapfban valakit,megmondják,melyik a legjobb,amit az anyja ha lenyal,nem lesz tőle baja.
2011. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 panettone ***** válasza:

Mégis mi lenne ha elmennél szépen az állatorvoshoz és kérnél tőle valamit vagy besétálnál a patikába és ott kérnél valamit?

Kérdés hogyan fertőződtek meg? Kint vannak vagy bent a lakásban, A heylüket ALAPOSAN le kell fertőtleníteni. Ha van más állat, másik kutya, cicc bármi akkor őket is le kellene bolhátlanítani mert akármivel is irtod le őket hamarosan kezdheted előről.

Amikor nekem anno még nagyon pici volt az első kutyám akkor csak valami hintőpor fáéle volt amit ajánlottak azzal be kellett szórni majd alaposan kifésülni de ez is már 8 hetsen volt...

2011. jún. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem,épp arra gondoltam,hogy mindegyiket lenyalja az anya is,meg egymásról is a kicsik.(lemaradt egy ?-jel)De ezeket a cseppeket ettől függetlenül sem lehet adni 8 hetes kor előtt.Az egyetlen nyakörv ami jó is ,a kiltix.Azt meg 10 hetes kortól lehet rátenni.Én pl akkor,az anyára kiltixet tettem,a kicsiket meg frontline spayvel fújtam be.(állatorvos javasolta így)
2011. jún. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nory0722 ***** válasza:
Lehet egyébként,hogy annyi is elég lenne,ha az anyjukra kiltixet tennél,őket meg megfürdetnéd bolhairtó samponnal. Egyébként szerintem ez akkor is hatna(az isecticide) valamennyire,ezért mondtam,hogy beléjük kell dörzsölni. Onnan hátha nem nyalja le annyira... Hány hetesek egyébként?
2011. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy ilyen pici kutyákon alkalmazható e a neostomosan. Én azt használom mind2 kutyámon, és soha nincs bennük bolha. Ilyenkor nyáron még kapnak mellé scalibort, de azt csak 7 hetes kortól teheted fel,meg az tényleg veszélyes,hogy lerágják egymásról.

Szerintem kérdez utána a neostomosannak,mert tényleg nagyon jó. Hetente egyszer lefújom őket, és minden tökéletes.

2011. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!