Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fokhagymakivonat tényleg...

A fokhagymakivonat tényleg elűzi a bolhákat?

Figyelt kérdés
Van a kutyákon forntline, meg is lettek fürdetve, de még így is szoktam bennük találni egyet-kettőt. Olvastam, hogy a fokhagymagerezd vagy a fokhagymatabletta/kapszula elriasztja őket, mert nem bírják a kipárolgását. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mekkora adagot adjak egy 3 ill. 30 kg-os kutyának?
2011. aug. 30. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
bizony ősi csodaszer embernek,állatnak egyaránt
2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És esetleg tudja valaki, hogy a kertből hogyan tudnám kiirtani a petéket?
2011. aug. 30. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van a kutyákon bolhaírtó, egy idő után minden kikelt bolha elpusztul. A házukat pedig vagy szórd be Piretrin extrával, vagy Neostomosanos vízzel locsold meg alaposan.
2011. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A helyét is szórd be valamivel!

Ne gyűljön a szőrcsomó ilyesmi mert az bolhafészek.

Rázd ki a matracát/ rongyát vagy ami a házában van, mosd is ki ha olyan az anyaga.


Nagymamámat kérdeztem meg most itt mellettem.

Ő minden nap takarítja a kutyák helyét és nem bolhásak - tök fura, nem tudom hogy csak ez számítana vagy van itt valami más is a pakliban...


Ha más kutya jön, akkor viszont van hogy kell frontline... :(

2011. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne adj a kutyádnak fokhagymát, mert ugyanis mérgező a kutyák számára. ( [link]

Egyébként mi a kutyának (hosszú szőrű skót juhász) Advantix-szal szoktuk lekezelni és nincs benne bolha, sem kullancs.

2011. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!