Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyusomnak...

Mit tegyek, ha a kutyusomnak visszahajlott, kifordult a körme?

Figyelt kérdés
Kb fél órája történt az eset. Eléggé vérzik neki, a körme kb 90 fokban felfelé áll. Alatta egyenesen kiáll a csont. A kutyám folyamatosan nyalogatja, de nem nyüszít, viszont szomorú, sántikál és behúzta a farkát. Ebcsont beforr, vagyis, hagyjam, h meggyógyítsa magát, vagy vigyem el orvoshoz?
2011. jún. 2. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos.
2011. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze, hogy orvos
2011. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvos.
2011. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te semmi képpen nem tudod gyógykezelni!


Az én kutyámnak kétszer szakadt ki tőből a körme. Amíg nem tudtam ( hétvégén történt a munka heleyen ) dokihoz vinni addig is kötözni kellett, hogy kosz és egyéb szennyeződés ne kerüljön bele.

A doki kitisztította jobban, kapott injekcióba antibigyót, meg mást is. Azt mondta, ha elfertőződik akkor csonkolás lesz. De vigyáztam rá. Ez kb. egy hónapos játék, hogy minden nap kötözgetni kellett, reggel és este.

Vigyázni kell hogy ne legyen vizes a kötés, hogy ne ázzon át, mert bepálik a lába. Nem irígyellek, nem lesz könnyű menet... :-(

Jobbulást!

2011. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
uhh, na ne, nem gondoltam volna, h ez ilyen komoly:O Köszi a válaszokat, ez kb mennyibe fog nekem kerülni?
2011. jún. 2. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
mindent az állatoké. én nem a pénzel foglalkoznék itt megsem kérdzeném vinném a dokihoz. deh persze nem vagyunk egyformák.
2011. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15:38 vagyok.

Sajnos az árakat én se tudom megmondani, mert egyrészt minden dokinál másak az árak, és amikor az én kutyámmal ez történt ( kétszer is ) én akkoriban a dokinál asszisztáltam, és mivel én se kértem pénzt, így ő se kért tőlem.

2011. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Elvittem, annyi volt összesen, h lenyisszantotta a körmét, tett rá kenőcsöt, és bekötözte. Annyit mondott, h tartsuk szárazon, de a kötést a kutyi úgyis le fogja kaparni magáról, onnantól meg nincs teendő vele...Ja és hogy a körme meg ki fog nőni. Remélem, hamar meggyógyul:)
2011. jún. 2. 20:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Arra vigyázz hogy ne menjen bele kosz.

Gondolj bele a lónak van másik oldala is. Az állatorvoslás részben busineis. Ha netán begyullad a kutyád lába természetesen újra el kell vigyed, így újra pénzt kap a doki.

Bár az én kutyámnak tőből szakadt ki a körme ott nem kellett levágni neki. Viszont kenegetni kellett kenőccsel, eleinte gyulladás csökkentővel, majd utána hámosítóval.

A Kék Lukács krém nagyon jó cucc, bár kicsit drága, de megéri megvenni. Jó lenne ha a kötést nem venné le a kutyád, mert tényleg könnyen befertőződik.

2011. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!