Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fajtiszta...

Mennyibe kerül egy fajtiszta Bichon Bolognese kiskutya?

Figyelt kérdés
nem feltétlenül törzskönyvezett
2011. jún. 2. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

20 ezertől a csillagos égig.

az alsó határ csak egy bolognese-nek mondott kutya, törzskönyv nélkül, pont amilyet te akarsz. viszont az biztos hogy nem fajtatiszta kiskutya, ha mégis az,akkor valószínűleg örökletes betegségei lesznek.

Sajnos még mindig nagyon kevesen értik, hogy aki törzskönyves kutyát vesz, az nem azért teszi, mert lobogtatni akarja a törzskönyvet a barátoknak h "Hé, nézzétek, nekem egy törzskönyves kutyám van, 200 ezerbe kerül, milyen jó nekem!". Hanem azért, mert a törzskönyv (és a jó tenyésztőknél nyilvánvalóan a szerződés) egyfajta biztosíték arra, hogy a kutya 3 évesen nem fog mondjuk diszpláziában meghalni, és hogy egy valóban olyan nagyságú, vérmérsékletű kutyát kapunk (jó nevelés mellett), amilyet a vásárlás előtt megálmodtunk. A TENYÉSZTŐK rendkívüli odaadással választják ki azt a két kutyát, akinek a kölykeit el szeretnék adni. A SZAPORÍTÓK összeengednek két (remélhetőleg) azonos fajtájú kutyát (van hogy csak hasonlóak, ezek persze nem zavarják őket), és megvárják mi lesz. Azt sem tudják, hogy a két kutya felmenői azonosak e. Aztán miután megszülettek a kutyusok, meghirdetik expresszen például, hogy 25 ezerért oltott féreghajtott (valószínűleg csak az utóbbi igaz) kutyák, törzskönyv nélkül eladók. Van aki odaírja, hogy törzskönyvet lehet igényelni 30 ezer forintért (kb 5 ezer forint a törzskönyv igénylése szal innen lehet látni a bundát, nyilvánvalóan azért írták oda, hogy még véletlenül se akarjon senki törzskönyvet kérni, innentől fogva meg nem lehet megállapítani, hogy a kutyának egyáltalán kik a szülei).

Te döntesz, hogy támogatod a szaporítókat, vagy nem. Ha van rá 150 ezred (plussz a többi költség, kaja stb) akkor vegyél egy tenyésztőtől, annyiért szerintem már lehet kapni hobbi célra kutyát (sőt annyiért biztos). Ha nincs rá pénzed, akkor meg menj el egy menhelyre, és válassz magadnak egy kutyát.

2011. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó nagyon jól leírta.

Azért még 1x leírom én is, hogy még inkább rögzüljön, szaporítótól nem veszünk kutyát olcsón, mert nem olyan fajta lesz, mint amilyenre vágytál kinézetileg és jellemileg sem, hanem valamilyen keverék, amiről nem lehet tudni, mikor és mivel keveredett esetleg akár 3-4 generációval ezelőtt.

2011. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!