Természetes vízhajtó kutyáknak?
A kutyám lába allergia miatt gyakran vizesedik. Van rá gyógyszerünk, az allergiás tüneteket is kezeljük, csak nem szeretném folyton gyógyszerrel tömni.
Tudtok esetleg valami alternatívát ajánlani helyette, ami jó lenne vízhajtóként és nincs mellékhatása?




válasza:2 megjegyzés: először is NINCS olyan, hogy valaminek van hatása, de nincs mellékhatása. Vagy mindakettő van, vagy egyik se!
Másodszor, a vízhajtó nem fogja se megakadájozni, se javítani a láb beszűrődését. Fáslizni szokták...
Nem gyógyszerre gondoltam, hanem valamilyen gyógynövényre, amit valamilyen formában adhatnék neki és kivátaná a Furosemidet.
A fáslizást meg dokival vitasd meg, ne velem.
Köszönöm a választ.




válasza:A csalántea embereknél vízhajtást vált ki, de a kutyáknál nem tudom. Próbáld ki, hátha megissza.
Szerintem egy dokit azért megkérdezhetnél hátha tud valami természeteset a Furosemid helyett.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Van kifejezetten vízhajtóteakeverék...de ugyanaz a gond vele mint a vízhajtóval, hogy kiüríti a szervezetéből a káliumot és az árt a szívnek ha jól tévedek...
Még ha "csak" gyógynövényeket akarsz is használni beszéld meg az állatorvossal, a vízhajtás nem gyerekjáték.




válasza:Ez így van, vízhajtó mellé kálium-pótló gyógyszert is szoktak adni.
A vízhajtás (vizesedés)-kálium-szív és keringési problémák szorosan összefüggenek.
Sokszor az állatorvos sem tudja egyből jól beállítani a gyógyszer adagolást.
Jó ötlet, hogy nem akarod folyamatosan gyógyszerrel tömni a kutyát, de a teát is meg kéne vitatni a dokival. Feltéve, ha nem begyöpösödött, és nem utasítja el egyből a természetes dolgokat.
Köszönöm a válaszokat! Természetesen kap kálium pótlást is. Szíve rendben, ezen a vonalon már túl vagyok.
Leginkább a kutya reakcióiból szoktam bemérni, mennyi a sok, a doki szerint nincs igazam.
Van egy homeopata állatorvos, akit ajánlottak, de nincs igazán jó tapasztalatom. Sajnos a kutyám igazi "állatorvosi ló" kategória és nem akarom, hogy kísérletezgessen rajta.
Saját ötletekkel, és gyakorlott kutyások tanácsaival már elértem, hogy a vizesedésen kívül semmilyen tünetet nem mutat a kutya dec. 23. óta, ez pedig nála nagyon nagy szó.
A csalán teát megpróbálom, bár csak kis dózisban először. A petrezselyem zöldje is nagyon jó ötlet (még szereti is).
Még egyszer köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Nem farhátat, hanem egész hátat... és egy csomó lábat... Kell aggódnom miattuk? :( Másrészt nemsokára indultunk volna nagyobb sétára (kb. 4-5 órásra), akkor most ezt is halasszam, vagy elég ha 2 órát kivárok?
Válaszokat köszönöm.
A konkrét lemez nevét sajnos nem írhatom le, mert fővesztés terhe mellett kitörlik burkolt hirdetés címén... Különféle "hangok és zörejek" vannak rajta, igaz angol kiadású, de ez nem hiszem, hogy nagy probléma. Érdemes lehet beruházni egy ilyenbe? Valaki használt már...
Azt tudom, hogy ember-csecsemonel termeszetes, azt jelenti, hogy bizonyos szervei meg nem fejlodtek ki egeszen, es 1 eves korra (majdnem) mindenkinel elmulik. Ez a kelyzet a kutyakolykokkel is?
12 éves kutyámnak keringés, szív baja van és sokszor liheg, meg fullad, kapott rá 2 fajta gyógyszert, de annyira rosszul van minden gyógyszertől,látszik rajta, hogy mellékhatásoktól szenved, szeretnék neki ha lehet természetes valami csodaszert adni, nem baj ha drága, csak ne legyen mellékhatása
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




