Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya támadó szándékkal...

Ha egy kutya támadó szándékkal rohan feléd, hogyan lehet elijeszteni?

Figyelt kérdés
pl. ha sétáltatom a kutyám, és rohan felé egy kutya vicsorogva, akkor én mit tegyek, hogy ijesszem el? Csak normális válaszokat, pls!!
2011. jún. 3. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Én amúgy tegnap olyannal találkoztam, hogy egy szép nagy megtermett rottweiler szájkosár nélkül és egy fogpiszkáló ember sétáltatta. Hát alig mertem elmenni mellette, kihúzódtam a járda másik szélére.
2011. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

a kutyámra rendszeresen rátámad egy ónémetjuhász,ha arra járunk..Szép nagytermetű kutya..anno rendőrkutya volt.

Én úgy ijeszettem el hogy a kutyámat leültettem a hátam mögé. A kezemet felemeltem és magabiztosan megindultam felé és a lábammal közbe a földet csapkodtam és mély,erős hangon mondtam neki vmit..És ez már bevált..:)

2011. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ivartalanitsd és neveld meg a kutyádat-ha az nem az erejét fitogtatja domináns jellegű testbeszédével, nyugodt, engedelmes és nincs szaga akkor nem fogja megtámadni senki!

a saját kutya mindig láb mellett legyen, te pedig szupernyugodtan fordulj a feléd rohanó felé de ne nézz a szemébe csak felé, lassan mozogj és soha ne fordíts hátat neki és ne hátráljál-ha picit felé lépsz és ő hátrál, akkor el tudod ijeszteni bármivel(dobbantás, taps, kiabálás stb.) ha nem hátrál csak a nyugalom marad megoldásként illetve megvárod míg ő megszagolgat, vagy kioldalazol a helyzetből nagyívben!

2011. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22:01 te milyen nyelven beszélsz?
2011. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy amstaffot, bulldogot, rotit, vagy dobbermant, esetleg valami nagy testű juhászkutyát, vagy molosszzert sétáltatsz akkor hagyd a kutyádra a dolgot. Hidd el, elintézik egymás közt a dolgot.
2011. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%
Az én kutyámat, ha valaki ilyen miatt fejbe verné, megrugdosná, akkor valószínűleg elfelejtené a kutyát, és az embert támadná. Erőszakra erőszakkal válaszolna. Nem agresszív, de a saját védelmében bármire képes. Ivartalanítva, van, és nem is kezdeményez balhét, de ha őt támadják meg, akkor bizony védi magát, lehet az ellenfél ember, vagy állat. Nem minden kutya futamodik meg, ha jól bele rúgnak, sőt, ezzel magunkat is veszélybe sodorjuk. Még nem voltam ilyen helyzetbe, de például az én kutyámat egy fújós akármi simán elriasztja. Nem is kell ráfújni, elég ha hallja a hangját. Persze lehet, hogy van amelyik pont erre gerjed. Szerintem még mindig a dezodor a legjobb megoldás. Ha a hang és a szag nem riasztja el, még mindig megvan a lehetőség, hogy a szemébe fújod. A paprika spray-el csak az a bajom, hogy ha rosszul használod Te is, és a kutyád is kaphattok belőle. Persze a dezodorból is, de az nem végez olyan csúnya munkát.
2011. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

a kutyámat leültetem, és azonnal elindulok a támadó kutya felé nagyon hangosan rákibálva amíg el nem kezd visszafelé futni. Eddig mindig bevált. Kis és nagytestű kutyánál is.

Egyszer volt olyan hogy egy nagytestű kutyától viszont én is megijedtem (nem volt nálam a kutyám) ösztönesen karba tettem a kezem, és hátat fordítottam neki. Valahogy megúsztam, elment. Annál a kutyánál úgy éreztem simán leterít ha nekem ront.

2011. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!