Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírják az állatok a...

Hogy bírják az állatok a költözést?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám,egy lakásban tartott cicám,4 papagájom,akváriumi halaim és 2 kinti cicám.Tervben van,hogy elköltözünk,most Sopron közelében vagyunk és Pest mellé mennénk.Általában nagyon előre gondolkozok ilyen dolgokban és azon kezdtem filózni,hogy bírnák az állataim a költözést.Azért írtam kutyák témába,mert leginkább a kutyámat féltem,nem lesz-e valami gond vele útközben :/ Majdnem 3 órás az út :/ Mire figyeljek?Meg tudják szokni az új környezetet?Aki már túl van ilyesmin,szívesen fogadom a tapasztalatait,tanácsit :)
2011. jún. 4. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a cicákkal lehet probléma a megszokással de nem vagyok gyakorlott a kuszi bizti jól bírja!

De LEGALÁBB 1* álljatok meg és futtasátok meg ja és ne adjatok aznap enni neki mert behányhat meg ilyenek!

A többihez nem nagyon értek de a halakhoz 4 órás útra én egy szer tettem be valami levegőztető tablettát!

2011. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel a kutya a gazdájához húz nem a lakhelyhez, így ő hamar meg fogja szokni. Mindegy hol vagytok, csak te ott légy neki, legalább annyit mint eddig. Kezdetben kicsit többet, ha megoldható. Út előtt (gondolom reggel indultok) ne adj neki enni, csak inni. Álljatok meg legalább 1x, hogy igyon és kicsit mozgassátok is meg.

Macskákkal már kicsit más a helyzet, mert ők a lakáshoz ragaszkodnak, nem hozzád. Szóval az új helyen majd a kinti macskákat is egy olyan 1-1,5 hétig tartsd olyan helyen, ahonnan nem tudnak kimenni, elkóborolni. Út előtt ne nagyon egyenek, és ha megoldható egy kis mozgás nekik is jól jöhet.

Papagájok kalitkáját takard le, mert megijedhetnek a sok idegen körülöttük lévő dologtól. De levegőt azért kapjanak! Könnyen meglehet, hogy sokkolni fogja őket a dolog, és aznap csendesek lesznek, gubbasztani fognak. A vizesüket ürítsd ki, mert útközben csak kilötyög. Ha melegük van, spricceld meg őket és környezetüket egy kis vízzel. Esetleg az út közbeni megálláskor egy üveg víz segítségével fürdővel is hűtheted őket, ill. még álltok adj nekik vizet is. Legyen lehetőségük inni.

Halakhoz nem értek, de a levegőztetést valahogyan mindenképpen old meg, és víz csak annyi legyen, hogy ne lötyögjön ki, de ne legyen nekik kevés. Ha ez megoldhatatlan tegyél alájuk úgy valami, hogy nem baj, ha kimegy a víz.

2011. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem a papagájokra kéne jobban odafigyelni,őket jobban megviseli egy költözés.A kutyákkal szerintem nem lesz gond.
2011. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A halakkal költözni necces lesz,amikor 8 éve ideköltöztünk akkor is voltak halaink,de hiába kaptak oxigéntablettát,meg minden izét,egyik sem élte túl :(

A papagájok úgy kb. 3 hónapja "költöztek hozzám" a szomszéd faluból,azt egész jól bírták.Bár az csak 10 perces út volt...

2011. jún. 4. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutya szokva van az utazással,semmi gond neki az a pár óra.Mi a kutyánkat 16 órán át hordozzuk,Erdélyből Németországban és vissza.Ezt 2-3-szor egy évben.Hétvégeken pedig elég sokat kocsikázunk,a kutya mindig velünk.Semmi gondja,helye van aludni,ha meg akar,felül és bámészkodik.És a hosszú úton enni,inni is kap,de soha nem volt gond ezért,pedig a pályákon elég gyorsan utazunk.Meg kell állni 2-3 óránként,megszaladtatni,játszani egy kicsit,és semmi gond.Amúgy ezek a kis pihenők a sofőrre is ráférnek,ilyen hosszú úton...Egy Nj kutyánk van.
2011. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutyánál a helyváltozás következtében pár napig előfordulhat hasmenés, de megszokja az új helyet. Szerintem macskáknál már kicsit neccesebb
2011. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nincs hozzászokva az utazáshoz,soha az életben nem ült még semmilyen járműben,ezért félek a dologtól :/
2011. jún. 5. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs hozzászokva tudok ajánlani egy módszert amivel mi a kutyánkat szoktattuk. A nagy utazás előtt párszor ülj be vele a kocsi hátsó ülésére és játssz vele, etetgesd a kedvencével, ilyesmi, hogy oldódjon, ne féljen bent. Ezután egy-két olyan alkalom amikor csak beindítjátok a kocsit, de nem mentek vele! hogy a hangját is szokja. Aztán egy-egy párméteres gurulás. Szép fokozatosan. Mi így szoktattuk a kutyánkat - ő már volt előtte is utaztatva de mindig behányt a stressztől - ezután a szoktatás után elvittük egy 500 kmes túrára és nem volt semmi baja. Azóta is élvezi a kocsikázást! ;)
2011. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet,kipróbálom :)
2011. jún. 6. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!