Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd kutyájával? Ez már nem mehet így tovább.

Figyelt kérdés

Az én kedves szomszédomnak 4 rotija meg egy nagyobb testű keverék kutyája van. Úgy van megcsinálva a kerítésük, hogy a kutyák a házukról ki tudjanak ott ugrani. Kb fél éve az lett a szokásuk a kutyáknak, hogy kiugranak és rendszerint a kapum előtt fekszenek. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, csakhogy szörnyen agresszívek. Van egy kistestű 4 hónapos kutyám akit ugye kéne vinni sétálni, de így lehetetlen. A mai nap is 2 és fél órát vártam, hogy be tudjak menni, mert nem lehetett a házamat megközelíteni. Polgármesterrel puszipajtások tehát neki esélytelen szólni.

Mit tegyek?


2011. jún. 4. 20:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést azt akartam írni, hogy "szomszéd kutyáival".
2011. jún. 4. 21:01
 2/14 Petty Clown ***** válasza:
Szólj a sintérnek! A kerítésen kívül lévő kutya kóbor kutyának számít!!!
2011. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Polgármester, sintér... na de a szomszédnak nem lehet szólni? Vagy próbáltad, de letojja?
2011. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Polgármesterrel puszipajtások tehát neki esélytelen szólni. Mit tegyek?"


Épp ezt tudod kihasználni. Gondolom neki már szóltál, most jöhet a polgármester.


Mivel puszipajtások a polgármester nem fogja megkockáztatni, hogy a hírekbe kerüljön ilyen csiricsáré ügy miatt, szépen meg fogja kérni a barátját, hogy ne tegye.


Ha ez sem hat, akkor jegyzőhöz fordulj, elmondva az egész sztorit és ne felejtsd el megemliteni a polgármester hozzáállását sem.

2011. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már próbáltam a szomszéddal beszélni, de csak annyit mondott, hogy így legalább kint vannak egy kicsit a kutyák.


És mit tudok, tenni, hogy ki, vagy be jussak a házba ha kint vannak?

2011. jún. 4. 21:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Vadász,mezőőr,lelövi.Közterületes.
2011. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha olyan helyzet lenne, hogy a saját házamat nem tudom elhagyni azért, mert egy idegen kutya nem enged ki, akkor szerintem felhívnám a 112-t, és vázolnám a helyzetet az ügyeletesnek. ő elvileg vagy továbbkapcsol az illetékeshez, vagy kiküld egy járőrt. a járőr egyébként köteles ilyen esetben eljárni, tehát min egy veszélyeztetés kutyával szabálysértés feljelentés. de csak spekulálok...

amúgy nem a polgármesternek kell szólni, hanem a jegyzőnek.

2011. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
ne mondjatok már ilyeneket , hogy sintér meg lelövi :S szörnyű, már megint az állat sínyli meg a hülye gazdája miatt
2011. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"annyit mondott, hogy így legalább kint vannak egy kicsit a kutyák"


LMFAO! :D

Kinn is csak henyélnek meg fekszenek, benn is, biztosan sokat számíthat, hogy a kapun innen, vagy túl teszik ezt :) A szomszédod egy igazi barom. Bepróbálkoznék azért a polgármesternél, és megemlíteném, hogy ha nem segít, feljelentést teszel, hiszen a kutyák közveszélyesek. Filmet is készítenék a helyedben, hogy legyen bizonyítékom, akár több napon keresztül is filmeznék. Aztán ha a polgármester nemt mond (nem valószínű a feljelentés említésekor), akkor mennéka rendőrségre, és elmesélném, hogy próbálkoztam hivatalos úton, de nem törődtek velem. Kész.

2011. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a polgármesterhez kell fordulni, hanem a jegyzőnél és a rendőrségen kell bejelentést tenni. Hivatalból kötelesek kivizsgálni az ügyet, és határozatban kötelezniük kell a gazdát az ebek biztonságos tartására.

Persze ez városfüggő, van, ahol maga a jegyző is egy mocsadék állatkínzó...

2011. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!