Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van veszettség ellen oltáson...

Van veszettség ellen oltáson kivül más is?

Figyelt kérdés
A kutyám ha idegent lát, akkor teszi a dolgát, házörző. De beoltani meg be kellene, amikor kicsi volt akkor a keritésen belülről megfogtuk, az orvos pedig kivülről beoltotta, de most ez nem lehetséges. Milyen megoldás van még?
2011. jún. 5. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem? Megfogjátok, raktok rá egy pórázt meg egy szájkosarat, és beoltja a doki. Ha erre sem vagytok képesek, akkor potenciálisan veszélyes gazdák vagytok, mert nem tudjátok kordában tartani a kutyátokat. Vigyétek kutyasuliba, ahol megtanultok bánni vele.
2011. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem oltás, de ha nagyon vad, ha idegent lát, akkor tegyetek rá szájkosarat addig míg beoltja!!!
2011. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szokott az állatorvos cifra esetekkel találkozni, úgyhogy ezt is biztosan megoldja! Legrosszabb esetben kap egy kis nyugtatót a kutya, de szerintem is elég a szájkosár, meg hogy a gazdi lefogja. Az, hogy ilyen neveletlen a kutya, a gazdit minősíti. A leírás alapján ez a kutya még a saját családjára is potenciális veszélyt jelent!
2011. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az állatorvos itt elég furcsa, amikor anno lett beoltva akkoris már félt tőle...

Neveletlen a kutya, azért mert őrzi a házat, nem pedig a betőrő kezét nyalogatja? Ha te mondod. Én bármit meg tehetek vele játék közben, soha nem volt felőle se rossz pillantás vagy morgás.

2011. jún. 5. 10:14
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

az én kutyám is őrzi a házat de ha azt mondom neki, hogy menj a helyedre akkor a helyére megy, ha jön az orvos akkor mondom neki maradj és ül és szépen megvárja nyikkanás nélkül amíg beoltják.

Igenis neveletlen és nem ti vagytok neki a falkavezér hanem kölyökként kezel benneteket akiket neki kell megvédenie.

Oltani mindenképpen be kell szóval ha nagyon nem megy még szájkosárral sem akkor szedáljátok le. Vannak szájon át beadható nyugtatók.

2011. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom neki helyedre, megy is, el is hallgat ha rászólok. De az idegen az más tészta, nem kell, hogy barátságos legyen azzal akit nem ismer. Szerintem. De beoltani viszont nem ártana.
2011. jún. 5. 10:24
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Évente kötelező oltás a veszettség elleni.

Ha elmulasztjátok, méretes büntetés, a kutyára karantén a várható fejlemény. A leírtak alapján pedig igen nagy a valószínűsége, hogy egyszer harapni fog.

A házőrző kutya nem vadállat, aki minden idegennek nekimegy. Az otthonában is irányítható kell, hogy legyen, de, ha kikerül más közegbe, ott már nem házat őriz. Így semmi joga idegenekre támadni.

Egy kezelhetetlen kutyátok van.

2011. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Beoltani kötelező! Az én kutyáimtól is fél az orvos, de szájkosár és kész. Amíg nem volt szájkosár, az orvos kérte, hogy kössem be a száját. Hidd el, meg fogja tudni oldani az orvos. Van olyan fogójuk is, amivel biztonsággal meg lehet fogni. Az viszont tényleg baj, ha nem bírsz vele bánni ilyenkor, ugyanis mi van, h bármi rajtad álló okon kívül rátámad valakire. Véletlen kiszökik, vagy ki tudja mi történik. Az, hogy jól nevelt a kutyád, az nem jelenti azt, hogy nem fogja őrizni a helyét, és lepacsizik idegenekkel.
2011. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó az oktatás, azonkivül, hogy semmi hasznosat nem mondtatok a kérdéssel kapcsolatban...
2011. jún. 5. 12:29
 10/14 anonim ***** válasza:

milyen megoldást mondjunk meséld már el? szedálod, bekötöd a száját vagy szólsz a dokinak, hogy hozzon valami fogó eszközt. Ezen kívül szerinted még mit lehetne tenni?

Neveld meg a kutyádat, hogy ne legyen egy szocializálatlan idegbeteg és nem lesznek ilyen gondjaid

2011. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!