Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Balaton-kutyafürdetés? Mit...

Balaton-kutyafürdetés? Mit tudtok erről? Tilos?

Figyelt kérdés
Van olyan hely,ahová elvihetem, és nem szólnak érte, hogy úszunk a vízben?. Persze gondolom, olyan hely, ami nem fizetős, és nem szabadstrand. Nem is ezekre gondolok! Más?Van erre valami rendelet?
2011. jún. 7. 11:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
akkor kié nem a balcsi? hagyjuk már mutass olyan embert aki minden törvényt betart... ezt csak olyan ember találhatta ki akinek nincs kutyája és üldögél egy irodában :D
2011. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly mi Zánkán a kicsi tacsinkkal fürödtünk, senki nem szólt miatta.Amúgy tényleg szégyen hogy az országban nincs vagy csak alig van olyan hely ahol a kutyával lehet fürdeni.

Az pedig nálam alap dolog hogy nélküle nem megyek semerre!

2011. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye a törvény. Mi a magyarázata? Mi az ok, ami miatt nem lehet?
2011. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem tök mindegy, lényeg, hogy nem "szabad". Ettől még "lehet", aki megpróbálja, majd fizeti a büntetést, ennyi. Gyorshajtani sem szabad, de lehet, max. küldik a fotót meg a csekket.

El tudom fogadni, hogy van aki szerint ez hülyeség és van, aki szerint jó, hogy így van - de nem értem, minek vitatkozni meg hőbörögni olyan dolgon, ami tény, és nem tudod megváltoztatni. Csak azért, hogy egymást b*gassuk?

2011. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
tavaly voltunk mi is lent kutyaval es nekeunk komoly vitank volt belole mikor bevittuk a kutyat a vizbe. Egy kis csonakbeeresztot talaltunk, nagyon megorultunk mert mi mar furodtunk de 40 fok volt es a kutyus alig varta, hogy egy kicsit lehutse magat. Be is szaladt a vizbe, a szomszedos nyaralobol meg jott egy paraszt, hogy mit kepzelunk mindenfele tudatlan bunkonak lehordott minket, es hogy o kifogja hivni a rendorseget es a kozterulet felugyelot mert ez tilos. Kerdeztuk miert van igy felhaborodva, nincs itt senki nem zavar senkit erre az volt a valasz mert mi nem is tudjuk milyen fertozeseket terjeszt a kutya (nem is tudom ki akkor a tudatlan bunko, a sok ember aki kisebb nagyobb dolgat bent vegzi el a vizben mig a kutyanak van annyi esze, hogy kijon de a kutya terjeszt sok betegseget) jah es vegyuk tudomasul, hogy ez köjál szempontbol sem higienikus :DDD ezen megint jot rohogtem, de egyben nagyon merges voltam, hogy egy olyan hely nincs a Balatonon, ahol kutyat lehetne vinni a vizbe.....Nem is tudom, hogy felhaborodjak vagy inkabb kirohogjem azokat a szanalmas embereket akik szerint ezzel "szebb" lesz a vilag. Nagyon erdekes, hogy Olaszban a Garda tonal kijelolt furdohelyek vannak kutyak szamara pedig azert a Garda tohoz kicsit "vastagabb" penztarcaju emberek is jarnak, na de ok biztosan nem kapnak el semmit a kutyaktol, hiszen ok masok mint a magyar paraszt.... Ne csodalkozzunk ezek utan rajta, ha a nemet vagy angol turista a kis zsebraketa kutyajaval inkabb tovabb megy horvathorszagba ahol sokkal nyitottabbak az emberek a kutya kerdesre.....Kedves kerdezo, igaza van az egyik valaszolonak, csak a belso tonal furdetheted a kutyust de nem nagyon javaslom, ez az en velemenyem. Nagyon rossz minosegu a viz. Inkabb probalkozz banyatavaknal vagy kisebb sodrasu folyokban. :)
2011. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
egyik valaszolonak, teljesen igazad van, torveny el kell fogadni. Nem is kell ezen vitatkozni. De az europai pelda nem ezt mutatja...sokkal nyitottabban allnak ehhez a kerdeshez. Mikor akarunk mar felzarozni? Nem kell kutyanak es embernek egyutt furdeni ha nem akarnak mi kutyasok csak annyit kerunk, legyen EGY hely nekunk. Nem kell az egesz Balaton......
2011. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%
12:19 senki nem vitatkozott, azért a gyorshajtást ne keverd össze a kutyafürdetéssel, döglött lótól hullákon át minden van abban a tóban!
2011. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
en arra gondoltam, hogy a torvennyel nem kell, bocsi:)...egyebkent igen mennyi minden van benne ezert is nem ertem a kutyahoz valo hozzaallast...
2011. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
hülye törvény és értelmetlen. az állatok állóvízben való fürdetését nyilván azért tiltották be még régen, hogy valaki ne terelje le a szürkemarha gulyát a tópartra füröszteni, de amióta nem haszonállatokat terelnének oda, hanem lakásban élő házikedvenceket, azóta illene megváltozatni a szabályt. Csak épp minden állatos törvény egy kalap aál veszi a vágósertést a kutyával, vagy ha nem, akkor a kutyára szigorúbb szabályok vannak. soha nem fogom megérteni, hogy miért.
2011. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Szerintem, nekünk kutyásoknak össze kéne fognunk, és követelni, hogy változtassanak ezen a rendeleten! Nevetséges, és szánalmas, ahol most tart ez az ország. Igen nagyon sok érdekes dolgot lehet találni a Balatonban, a vizihullától elkezdve az emberi fekáliáig. Nem a kutyákkal van itt a gond. Mellesleg, aki meg törődik annyira a kutyájával, hogy elvigye a Balatonra, az az ebe egészségével is törődik. Nem ezektől a kutyáktól fogunk elkapni valamit!

Szomorú ez az egész. Különben meg nem értek egyet azzal, hogy minek hőbölögni, amikor ezen úgysem tudunk változtatni. Ha minden kutyás ember összefogna az állataiért, akkor lehetne változtatni. Csak hát itt nincs összetartás!

Köszönöm a válaszaitokat. Jó látni, hogy másnak is fontos a kutyája.

2011. jún. 7. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!