Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafürdetés? Hidegben? (a...

Kutyafürdetés? Hidegben? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Milyen gyakran kell télen fürdetni a kint tartott kutyánkat?

Goldiról lenne szó.Most került hozzánk!Az udvaron él,meg van neki egy elkülönített helye ahol éjjel van!

Nem fázik meg ha megfürdetjük?Vannak bolhái,akitől kaptuk kb.1 hete megfürdette,de a bolhák nem tüntek el...


2011. szept. 28. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem fürdetném meg.Lehet kapni bolhairtó cseppeket és nyakörvet,szerintem jobb lenne mint a fürdetés.
2011. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bolhákat nem lehet sima vízzel kiírtani.

Ami AZONNAL kiírtja őket, az a Neostomosan. Állatpatikában lehet kapni, 1 ampulla olyan 400 ft körül van, 1 ampullát 1 liter vízzel kell hígítani. Én az 5 kilós kutyámra egyet szoktam feloldani, ha ilyennel fürdetem.

Valamibe állítsd be a kutyát, és flakonokba keverd be az oldatot (langyos vízzel) A cucc benzin szagú lesz, és olyan színű, mint a tej, de ne aggódj, nem árt a kutyának. Öntsd rá úgy, hogy mindenhol érje, a fején is!

Negyed órán át locsolgasd rá ezt a vizet egy pohárral. Ha végeztél, ne öblítsd le róla. Szárítsd meg, vagy hagyd megszáradni, a szag 1-2 óra alatt kipárolog, nem lesz büdös utána.

5 nap múlva ismételd meg ugyanezt, mert a bolhapeték akkorra kelnek ki, és azokat is ki kell nyírni.


Aztán tegyél rá kiltix, vagy scalibor nyakörvet, vagy valami cseppet, ami bolhák ellen védi.


És természetesen az egész életterét bolhátlanítani kell. A fekhelyét, pokrócait tedd ki valahová néhány napra, hogy kimenjenek belőle.


Barátnőmnek is golden retrievere van, 2 évente szokta fürdetni. Ennél sűrűbben tök felesleges. Ha heti néhány alkalommal átfésülöd, akkor gyönyörű lesz a bundája, nem koszolódik, és nem is lesz büdi.

2011. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Télen nem ajánlatos kinti kutyát fürdetni, megfázik. Van más megoldás is bolhákra. Csepp, vagy nyakörv, vagy mindkettő együtt.
2011. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Télen ne fürdesd meg! Nekem a bolha írtó cseppek nem válltak be se a nyakörv. Én bolha írtós samponnal szoktam őket fürdetni havi 2x nyáron ill. tavsszal. Ilyenkor már csak akkor ha meleg van. Én azt szoktam ősszel hogy veszek a gyógyszertárban bolhaírtó port felhígítom vízzel és ki mosom a fekhelyüket + átmosom vele a kenneleket. Meg a kutyákat is be porozom. És nem szokott bennünk bolha lenni.
2011. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Biokill nevű szerrel fújd be a helyét, a házát, ahol alszik, a takaróját, ha van neki. Ez azért jó szer, mert szagtalan, a kutyát nem bántja. Nagyon hatásos!


[link]

2011. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

talán minusz 10 fok alatt ne fürdess !

de a többi válasz, bocs te hülye......ég .

kutya...nem egy hörcsög !

az a kutya amelyik szeret fürödni bárhol,bármilyen időben belemegy a vízbe, ha kell feltöri a jeget !!

pláne egy golden ( ez egy vizi vadászatokra kitenyésztett fajta, amit nem a trópusokon tenyésztettek ki 25 fokban, hanem európai időjárásban.

a legtöbb kutyafajta a -5 és +15 fok közötti hőfokban érzi a legjobban magát . ölebeket,és afrikai kutyafajtákat nem számítva!

a fürdetés értelmezése : tóban,folyóvízben úszik a kutya, nem a kádban az évi 2-3 X higéniai fürdetésről beszélünk.

mert ott mindegy milyen az idő!! a kutyát megfürdeted( samponnal ),mert pl : büdös. de a bolhák ellen nem a kádban kell fürdetni :):)

bár jók a bolha elleni samponok, de azt a folyóparton is rákenheted :)

bolha irtó spot-on, mert a legtöbb bajt nem a bolha,hanem annak petéi okozzák !

a spray sem rossz, csak a kutyák lenyalják magukról !!

a goldenek imádnak fürödni, ha a gazdi megtanította nekik, hogy nem kell félni a víztől !!!

amíg be nem fagy a víz :)

ivartalanított szuka kutyáknál a felfázás veszélye NEM A HIDEG VÍZBEN VALÓ FÜRDÉSTŐL ALAKUL KI, hanem mert a nagy melegben gyakorlatilag a víz is szennyezettebb!ne fürdess felhevült kutyát !

de bármikor máskor mehet !

sok kutyasuliban október-november hónapban is üzemel a kis medence , hogy a kutyák játszhassanak benne !!!

és ki is használják.

(ismétlem,ölebek, afrikai kutyafajtákra ez nem jellemző )

2011. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!