Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier vagy Tacskó?

Jack Russel Terrier vagy Tacskó?

Figyelt kérdés

Kérdéseim még bővebben :


-Melyik tanítható jobban ?

-Melyik bírja jobban a sétát/futást .

-Melyik kedveli jobban a gyerekeket .

-Melyik a legjobb :D


Előre is nagyon köszönöm.


2011. jún. 7. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Jaj , egy kimaradt . Fiú vagy lány legyen ha ..... fajtájú

lesz ? :)

2011. jún. 7. 15:22
 2/7 xnorkax ***** válasza:
100%

Mindkét fajta elég makacs, karakán fajta.

Szerintem mindkettő egyformán jól tanítható, de egy jack russel talán gyorsabban tanul.

Mindkettő bírja a sétát és a futást, de a jack russel jóval sportosabb és nagyobb mozgásigényű is. A tacskóra nem mondanám, hogy lusta, de nem is akkora nagy a mozgásigénye.

Szerintem ha hozzá vannak szokva a gyerekekhez és a gyerekek is tudnak velük viselkedni, akkor mindkettő jól tűri és szereti a gyerekeket.

Számomra a jack russel szimpatikusabb, mert szeretem a pörgős, hiperaktív kutyákat. :) Tacsim volt már, nagyon szerettük, de rettenetesen fájt nekünk a korai halála, ezért valószínűleg én nem tartanék többet ilyen fajtát.

2011. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xnorkax ***** válasza:
100%

Jaa, én is kihagytam a fiú-lány kérdést.

Hát, a kanok hajlamosabbak a dominanciára, makacsabbak, nehezebben kezelhetőek. A szukák annyira nem. De megfelelő nevelés mellett tök mindegy, milyen nemű, a legjobb, ha ivartalanítjátok már kölyökkorában. :)

2011. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben . Ez egy töröm válasz volt , ezzel meg is elégedtem . Meg a fölpontozás köszi.
2011. jún. 7. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is teljesen meg vagyok elégedve az első válaszolóval.

Még annyit hozzáfűznék, hogy nekünk van egy jack russelünk, és rettentő jól bírja, ha a 8 éves kishúgom nyaggatja, az utcán, ha szembejön velünk egy kisgyerek elkezdi csóválni a farkát.:D

A miénk fiú és nem tűri meg maga mellett a fiú kutyákat.

És elég szökős, a másfél méteres kerítést simán átugorja.

De most ki lesz herélve, és reméljük elmúlnak ezek a problémák.:)

2011. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a tacskó a gerince miatt problémás ha mozgásról van szó, nagyon lépcsőznie sem szabad
2011. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tacsi sem sportra sem gyerekek mellé nem alkalmas. Legalábbis a nagyszüleimé nem kedveli a gyerekeket. Nem is látjuk, ha gyerekkel megyünk látogatóba. kijön köszönteni, aztán elbújik.


Én a terriert ajánlanám, első kutyának pedig szukát. Általában simulékonyabbak, kevésbé hajlamosak a dominanciára.

2011. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!