Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtának vannak a...

Melyik kutyafajtának vannak a legnagyobb, legfejlettebb agyarai?

Figyelt kérdés
Gondolom azonos fajta egyedei között is vannak eltérések,de általánosságban érdekelne engem.Köszi,és jó kutyázást mindenkinek.
2011. jún. 7. 15:51
1 2
 1/15 xnorkax ***** válasza:

Húha... Talán a rottweiler? Azért asszociálok erre a fajtára, mert valahol olvastam, hogy ennek a fajtának a legerősebb a harapása. Bár ez nem nagyon függ össze, úgyhogy lehet, hogy hülyeség. XD

Amúgy a kutyáknak nincsenek agyarai, a szemfogaik nagyobbak (mint minden állatnál) a többinél.

2011. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,a szemfogai.Csak gondoltam,ha így írom,jobban megértik,hogy mit is akarok.Az idézőjelet elfelejtettem.Köszi a választ amúgy.
2011. jún. 7. 16:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Talán a Közép ázsiai juhásznak.
2011. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen,KÁJ-nak tényleg nagyon fejlett.
2011. jún. 7. 16:19
 5/15 anonim ***** válasza:
hát, gondolom a fogak a fej nagyságával egyenesen arányosan változnak, úgyhogy én az angol masztiffra tippelnék
2011. jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Cseh farkas, mivel farkas hibrid. A farkasnak van a legfejlettebb és legerősebb fogazata.
2011. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Érdekes megközelítések...Mindegyikben van logika.Reménykedjünk,hogy jön egy olyan valaki,aki mondjuk közeli kapcsolatban van ezekkel a fajtákkal,esetleg tart is ezekből többfélét,és pontosabb adatokkal tud szolgálni,ha megfigyelte kutyái szemfogait.Addig is szívesen várok még válaszokat,véleményeket.
2011. jún. 7. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:

A kutya/farkas hibrideket nem ismerem, de valószínű igaza van annak, aki szerint annak nagyon fejlettek a fogai.

A pásztorkutyáknak van még nagyon hosszú és nagy szemfoga, illetve a masztiffoknak van elvileg a legerősebb harapása.


Aminek még nagyon fejlett foga van, az meglepő, de a magyar agár. Sokszor zárt állkapocsnál is látszik ahogy kilóg. Ráadásul náluk úgynevezett kampós fog van, nem egyenes, hanem erőteljesen visszafelé hajló. Ez által is jobban megtudja ragadni a prédát. Ez persze a vadászatra szelektált agaraknál van így, a verseny és küllem egyedeknél már kevésbé.

2011. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a rottweilernek a legerősebb a harapása.(őt biztosra tudom

Utánna jönnek németjuhász,belga juhász(azért gondolom őket,mert nagyon erős a fogásuk)

De minden nagyobb testű kutyának is erős a harapása,meg hiába rottweilernek legerősebb,nem sok különbség lehet.

2011. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A leghosszabb szemfoga az arányokhoz képest valószínűleg valóban a farkas/kutya hibrideknek van, de a kicsi méretük miatt a harapásuk nem valószínű hogy erősebb, mint egy masztiffé.

A legerősebb harapása bizonyítottan a nagy termetű masztiff féléknek és a keleti típusú pásztorkutyáknak van. Ez azért van, mert egyszerűen nekik van a leghosszabb és egyben a legszélesebb állkapcsuk.

Utána jönnek a kisebb molosszoid típusok, mint pl. a rottweiler. Neki már kb. fele akkora a harapás erőssége, mint az előbbieké.

A németjuhász és a pit bull harapása pedig már csak a harmada a masztiffokénak, a labrador pedig már csak az ötöde.


A szemfog hosszúságban lehet sokaknak meglepő, de az agarak is ott vannak az élbolyban. Ezeknek a vadászkutyáknak a préda levadászásra és megragadása miatt nagyon fontos a hosszú és kissé visszahajló szemfog.

2011. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!