Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtának a legerős...

Melyik kutyafajtának a legerősebb a harapása? Melyik kutyafajta a legjobb őrző-védő?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Németjuhásznak van a legerősebb harapása. Ezért is alkalmazzák rendőrkutyának. (tudtommal persze)
2010. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Igen,a német juhásznak tényleg nagyon erős a harapása,de nem biztos,hogy a legerősebb.

Sok nagyon jó őrző-védő kutyafajta van...a tacskótól kezdve a berni pásztorig nagyon sok van,nem lehetne megmondani,hogy melyik a legjobb:)

2010. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Tuti nem a németjuhászé. Számtalan sokkal erősebb kutya, és erősebb harapású is van nála. Rendőrkutyának meg nem a harapása miatt tartják, hanem mert a német juhász szinte mindenre alkalmas fajta, mind fizikailag, mind mentálisan sok féle feladatot tud elvégezni, többek között rendőr kutya is lehet.


Viszont, a német juhász túltenyésztett fajta, beteges, semmi képpen sem ajánlom.


Nagyon erős harapása a pit bull-nak ,és a staffordshire van .


De ezeket sem ajánlom. Tapasztalt kutyásnak való kutyák, aki nem ért hozzá, ott nagy baj lehet a dologból .


Az hogy melyik a legjobb őrző védő, az nem függ össze, a harapásával. A fontos az, hogy , jól kezelhető, jól tanítható fajta legyen, márha őrzés-védés alatt, mint a kutyás sportról beszélünk.


Megint más kérdés, hogy melyik alkalmas leginkább terület őrzésre.


Itt viszont a nagy testű pásztor kutyák a legalkalmasabbak. Erre tenyésztették ki őket, hogy a jószágot területet , állatól, embertől megvédjék.

2010. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Most olvastam utána.

A Németjuhásznak van a legerősebb harapása, plusz ollóharapása van.

A legerősebb kutya az Amerika Staffordshire terrier. (a "kicsi" mérete ellenére)

A kutya, amelyik a legjobban lát a sötétben a Csivava.

A leggyorsabb kutya az Angol Agár.

A leghangosabb kutyák a legkisebb kutyák, közülük is kiemelkedik a Pekingi Palotakutya...

A legokosabb kutya (amerikai kutatások szerint) az Uszkár, utána a Border Collie, majd a Labrador.

stb stb stb...

2010. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hol olvastad? Én is elolvasnám. Meg mellesleg kétlem, hogy a németjuhász harapása lenne a legerősebb. Persze lehet hogy igaz, de!


Volt német juhászunk, volt rottweilerünk. A roti harapása szerintem erősebb volt. És hol van ez a két kutya mondjuk a pit bullhoz képest?


De mondom, ettől még lehet ,hogy így van.

2010. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

rottweiler, bull-masztif és pitbull ők kb 5-600 kilóval képesek egy négyzetcentimétert megterhelni

a legjobb Ö-V : németjuhász, belga juhász, rottweiler, dobermann szerintem

2010. aug. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Majd egy órát kutattam és azalatt jártam kb 30-40 honlapon. Bocs, ha nem kezdem elölről az egészet a kedvedért és linklelem be neked az összeset, amit találtam. Ha érdekel, akkor vedd a fáratdságot te is és google-izz szépen. :)
2010. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, időközben azt is megtaláltam, hogy a legagresszívebb kutyák toplistáján az Airedale Terrier az első.
2010. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a kaukázusit javaslom.Én nem írok számot, hogy milyen erős a harapása, de ha illetéktelen jönne be a portánkra, élve nem menne ki.Ezt komolyan mondom.Az élete árán is védi a gazdáját, és a rábízott területet.Mellesleg, már a látványától is megrémülnek.
2010. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Már bocsánat,de az airedale terrier nem agresszív! Bármelyik kutya lehet agresszív fajtától függetlenül. Még ha ki is mutatták ez akkor is hülyeség.
2010. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!