Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy Német dog?

Csivava vagy Német dog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyát szeretnék venni, de sajnos nem tudok választani két fajta közül. Csivava és német dog között vacillálok. Nem két hasonló fajtáról beszélünk az igaz, de mindegyikben megfogott valami, mint általában itt is jelen van a pro és kontra. Mindkettőjüknek tetszik a mérete, hogy az egyik nagyon kicsi a másik meg nagyon nagy.A csivavában tetszik, hogy akár ilyen kis hordozható kutyává válhat, csak félek attól, hogy netalántán túlságosan elkényeztetném és ilyen zakkant, sátáni kutyává válna. Nem tetszene az se, hogy mivel nőiesen öltözködöm és szőke a hajam, egyből egy olyan sztereotípiába kerülnék, hogy "Tipikus pláza-cica, aki szőke és még apró zsebkutyája is van." A német dogban az tetszik, hogy különleges, tekintélyt parancsoló,hisz errefelé nem sűrűn lehet látni ilyen gyönyörű jószágot, csak többen el akarnak rettenteni azzal, hogy ha az a kutya meglát valamit, vagy akár a fejébe vesz valamit akkor én a kis termetemmel meg nem állítanám. Összességében, nem tudok választani közülük, ebben kérném a segítségeteket : Csivava vagy Német dog?????


2011. jún. 7. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
lehet lepontozni, de a csivavát én nem tekintem kutyának, így a dog mellett vokdolok.
2011. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
*voksolok
2011. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Öhm...most lenyelem azt a csúnyaságot amit írnék neked :D De azért válaszolok. Német dog.
2011. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 xnorkax ***** válasza:
93%

Ég és föld a két kutya... Anyagilag is.

Ne a sztereotípia érdekeljen, ha kutyát vásárolsz. Ha neked ez a fajta tetszik, ezt szereted, akkor ilyet tartasz, kész. :D

2011. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Németdog,ez a fajta legalább tényleg egy igazi kutya.
2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért bővebben indokolnátok a válaszotokat???
2011. jún. 7. 17:30
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

[link]


ez a kép szerintem elég indok :D

2011. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Jól gondolod, mindenki azt hinné, hogy kis pláza cirmi vagy! Amúgy a csivavát én sem tartom kutyának, viszont a német dog egy gyönyörű kutya, csak ahogy te is írtad kicsit testesebb az átlagos kutyáknál. Gondolj bele, hogy tudnád-e sétáltatni (egyedül ha kell), ha esetleg gond van vele akkor megtudod-e fogni az utcán, stb... nem tudom hány kiló vagy de biztos nem lehetsz 80-90 úgyhogy ezt tartsd szem előtt. Én 160 cm, 50kg vagyok és rotit szerettem volna. De belegondoltam a fent felsoroltakba és nem biztos, hogy az utcán megtudtam volna állítani egy 50-60 kg-os kutyát. Utána meg ha baj van akkor az nem hiányzik. tehát most nem rotim van, hanem samoyed. Tündér okos, aranyos, imádja az embereket és nagyon ritka! Mondhatni exkluzív kutya! :) Ja és ha sétáltatom mindenki rácsodálkozik, hogy mennyire szép. Azt hiszem ez az arany közép út! És tudod mit? Ha valaki le is pláza cicázik ezzel a kutyával, akkor legalább luxus pláza cirmosnak tűnik az ember.
2011. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%
Olyan fake ez a kérdés, mint a holdraszállás.
2011. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Fontos átgondolnod, hogy van e elég pénzed, időd, energiád és tered ahhoz, hogy a német dogot válaszd! A csivavát tarthatod lakásban, a német dognak kínzás szerintem. A csivava etetési költsége kb. 5000ft, a német dogé pedig kb. 15-20.000ft. (Minőségi,kisközép kategóriájú táppal számolva.) Állatorvosi költséggel is számolnod kell. (Nagyobb testű kutyáknál ez is több.) Én már találkoztam (kutyás túrán)egy fiatal vékony lánnyal, akinek német dogja volt. Nem volt semmi gond az út alatt. Neked sem lesz gond, ha megneveled, de lehet, hogy ehhez el kell vinned kutyaiskolába (ez is plusz költség). Azt, hogy melyiket válaszd, akka direkt nem írtam semmit, mert te tudod, hogy mit tudsz vállalni 10-15 évre. Bár lehet, hogy annak lesz igaza, aki azt tanácsolta, hogy keress egy harmadik fajtát...
2011. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!