Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés

Tudom,nyüszítsek,hagyjam ott,pofozzam meg. Csak épp ezek egyike sem segít. Ha pofont kap,kétszer olyan erővel harap. Ma megharapta a kisfiamat,ugyan csak játékból. Megcibáltam a grabancát egy kicsit,akkor visított egy sort, hanyattfeküdt,megadta magát,bepisilt,most épp fél tőlem,ha hozzáérek,odakap,és sír,pedig nem csináltam olyan erővel,hogy jogos legyen. Lehet,hogy csak "lelkileg" akadt ki,mert ilyen fegyelmezést eddig még nem kapott?

Egyébként létezik,hogy kifogtam egy olyan kutyust,aki 3 hónaposan már megpróbál ledominálni? CSak mert eddig kölyöknél ilyet nem tapasztaltam,hogy ugyanazok jönnek elő,mint amikor az ivarérés körül kezdődik a ki a főnök harc.Ugyanazokat a dominancia-harcokat vívjuk,egyenlőre én állok nyerésre :)

Iszonyú hiperaktív kutyus, napi több óra séta, tanulás után még mindig rohangál,ugat,roncsizik.

Szerintetek kipróbálhatom már vele a futópadot? Az idősebb kutyámnál nagyon bejött, már ő kéredzkedik fel rá. Szerintetek a kicsi is kipróbálhatja lassacskán?


2011. jún. 13. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ne sajnáld a kutyát, mert az gyengeséget jelent a szemükben, ha megharap akkor bökd meg, de úgy, hogy közben NYUGODT ÉS MAGABIZTOS vagy. A National Geographic Channelen megy egy olyan című műsor, hogy: A csodálatos kutyadoki. Cesar Millan megmutatja, hogy hogyan legyél falkavezér és télleg beválik, mert én is alkalmazom ezt a kutyáinknál. Hétköznap: 11:00 és 18:00-kor megy, hétvégén 13:00-kor megy!!! Nagyon jó egy műsor!!! :D
2011. jún. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha harap, szó nélkül hagyd abba a játékot, ignoráld a kutyát, mintha ott sem lenne, egész addig, amíg abba nem hagyja a zaklatásodat. Ha ez is túl kevésnek bizonyul, harapáskor zárd el öt percre egy üres szobába. Nem szeretik a kiskutyák, ha nem foglalkoznak velük, hamar rá fog jönni az összefüggésre.
2011. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kölyök még csak játékból próbál ledominálni, de ha most hagyod, akkor egy idő után komolyan veszi, úgyhogy csak keményen.

A futópaddal meg óvatosan, ilyen kicsinek én még tényleg csak próbálgatnám, és egyébként is, amíg nem fejezte be a testi fejlődést, addig én nem raknám rá sokáig. Az előbb linkelt oldalon keresgélj, vannak módszerek a kutya kifárasztására, inkább azokra menj rá :)

2011. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!