Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levágtam a kutyám szőrét...

Levágtam a kutyám szőrét hajnyíróval. Most úgy látszik, mintha levágtam volna a bimbóját?

Figyelt kérdés

Nem nyüszített fel, nem is fájt neki, de most néztem, és van egy mély sebe. Olyan, mintha a bimbóját vágtam volna ki. Lehet ebből valami baja?


Bethadinnal már lekezeltem (igaz lenyalta).


Kicsit vicces s sztori, de azért megkérnélek titeket, hogy válaszoljatok komolyan. Trollkodni is lehet, tudom, hogy hülye voltam.


2011. jún. 8. 21:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1. Ezért vannak a kutyakozmetikusok, mert ők értik a dolgukat, és nem tesznek kárt a kutyában.

2. Ezért vannak az állatorvosok, hogy ha baja van a kutyának, akkor meg tudják vizsgálni, gyógyítani.


De szerintem ha te vágtál volna bele, akkor azt nem tűrte volna hang nélkül. Friss a seb? Nem lehet egy korábbi sérülés? Ez akár lehet tályog is...

Ne találgassunk, mutasd meg egy állatorvosnak minél előbb! A mellbimbó a kutyáknál is egy érzékeny rész, komoly baj is lehet belőle.

2011. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

21:35!


Minden állatorvos másképp ( több módszer is lehetséges ) kezel. Van aki humán gyógyszereket használ inkább , és van aki meg állatit.

Az én kutyám pl. nem kaphat állatgyógyászati antibiotikumot, mert nem bírja a szervezete. Rosszul volt tőle, és düh rohamot váltott ki. Viszont az AUGMENTIN-től semmi baja nem volt.

Amúgy a Betadin is humán szer, és nem csak a sebekre lehet használni. Mi pl. fogkő eltávolítás után ( hígítva van ) ezzel fertőtlenítjük, ecseteljük át a fogínyt.

2011. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
biztosan friss, én csnáltam most, mert több helyen is látom, ahol kicsit belekapott a gép, hogy a színe belül olyan "csillogó-piros", amikor a vér ott ül az aljában (mint amilyen általában egy ilyen seb lenni szokott). nem mély, nem folyik belőle a vér, csak piroslik
2011. jún. 8. 22:59
 14/21 anonim ***** válasza:
első vagyok, hát nem tudom, ha azt írják hogy vicces sztori idézőjelek nélkül meg minden valahogy nem gondolok arra hogy pont az ellenkezőjére gondolsz mint amit írsz, de biztos én vagyok a hülye :))
2011. jún. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
fasza akkor össze-vissza vagdaltad a kutyát...az már biztos, hogy jó idegrendszerű kutya, de ha nem értesz hozzá, már pedig, akkor vidd kozmetikushoz vagy legalább kérdezz meg egyet, hogy csináld úgy, hogy ne vágd szanaszét a kutyát...Amúgy miért nyírod? Én csak a füléről szoktam, a mancsairól meg a hasán...meghagyom standardben, hiszen az az igazi a yorki a hosszú szőrű, ezért nincs is kifejezetten yorki fazon, mint pl a westinél stb... de te tudod...
2011. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

azért nem úgy kell elképzelni, hogy húscafatokká vagdaltam.


ja, és mára majdnem teljesen begyógyul,t már látom, hogy ez nem a bimbója volt.


és azért vágom a szőrét, mert nagyon rossz a szőre menősége, csomósodik, gyűjti a koszt, hiába csinálok akármit is. a másik yorkimnak nem ilyen a szőre, azt meg lehet hagyni hosszan, de ezt nem. szerintem így is aranyos amúgy.

2011. jún. 9. 13:31
 17/21 Hannkah ***** válasza:
Te láttad kedves kérdező hogy milyen mély a seb. Volt hogy ollóval nyírtam full rövidre az uszkárom szőrét és egy helyen én is belevágtam elég szépen, a hajlatnál és még csak fel sem vonított, csak később vettem észre. Egyszer bethadinnal lekezeltem és annyi! Kb. egy hét múlva leesett a seb és már nem is látszik. Minek neki gyógyszer ha nem is fáj neki??? Ez tipikusan olyan, hogy jaj fáj egy picit a fejem, rohanok gyógyszerért! Hülyeség! Ha a természetben lenne, akkor még le se bethadinozza neki senki a sérüléseit mégis meggyógyul!
2012. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ja csak kutya nem a természethez van szokva, főleg nem egy fajtatiszta... ha kitennéd éhen is halna, a többiről meg nem is beszélve...
2012. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

És ha valaki nem is kezeli az esetleges sebet a kutyáján, mondván majd a természet megoldja, akkor szépen elpusztul sebfertőzésben.....

Mert azért valljuk be, senki nem látta milyen mély és mekkora volt az a vágás. Láttatlanba meg még az állatorvos se tud tanácsokat osztogatni.

2012. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Hannkah ***** válasza:
Én csak az én esetemet mondtam el és amúgy hülyeség, hogy a kutya nem a természethez van szoktatva, mert ez nem szoktatás kérdése. A túlélő ösztön minden kutyában benne van és ráadásul a szervezete olyan gyorsan reagál egyes sérülésekre ahogy kell, egyáltalán nem változik meg attól hogy lakásban él, vagy a vadonban.
2012. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!