Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem iszik a kutyánk. Miért?

Nem iszik a kutyánk. Miért?

Figyelt kérdés
Egy Bichon Havanese kutyusunk van, 13 hónapos.Mióta nálunk van (6 hetes kora óta) mindigis keveset ivott,de mostanában már egyáltalán nem akar inni.Próbáljuk itatni,de vagy kiköpi a vizet vagy még azt se engedi ,hogy itassuk.Várjuk a válaszokat.Kérlek segítsetek!
2011. jún. 9. 07:42
1 2
 1/14 kutyák és macskák ***** válasza:
Szerintem beszélj egy állatorvossal, ebben a melegben többet kéne inni, mert kiszáradhat.
2011. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van kertetek? Mert mostanában sokat esik az eső, és ha kimegy a kertbe, lehet, hogy észrevétlenül iszik a pocsolyákból. Húzd fel picit a bőrét a marján, ha hamar visszaugrik neki, akkor nem valószínű, hogy ki van száradva. Ha lassan húzódik neki vissza, akkor lehetséges...Ha semmi más forrásból nem juthat vízhez (pocsolya, leveses kaja), akkor vigyétek dokihoz, meg akkor is, ha emellett étvágytalan is.
2011. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előttem szólóknál a pont!!!!
2011. jún. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

dokihoz vigyétek, a kutya ha kell neki iszik, ha nem akar az baj.

a másik dolog, hogy nekem a tacsim mikor hozzám került keveset ivott.aggódtam, de amugy egészséges volt. kollega mondta h cseréljem le a műanyag vizesedényt fémre, mert a műanyagban hamarabb megposhad a víz, a fémben kevésbé. és tényleg bejött.

2011. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Voltunk két honapja a dokinál.Széklet és vér vizsgálaton és ott hagytunk 21 000ft-ot ,de a vizsgálat negatív lett.A kutya pedig nincs jobban.
2011. jún. 9. 16:02
 6/14 anonim ***** válasza:
jó, de mehuztatok már a bőrét h ki van e száradva? műanyag vagy fém tála van?
2011. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megnéztük a bőrét és úgylátszik ki van száradva.Egyépként műanyag tála van.
2011. jún. 9. 16:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor mehettek megint, infúziót kell kapnia...

Nekem ilyen visszaeső, és ugyanilyen tünetes cicám. Az amoxicillin szuri vált be, másnapra használt, és sok kísérletezés után, attól gyógyult meg. Újra ivott, és evett....kérdezd meg a dokit.

Egyébként gyomor és bélgyulladásra jellemző még ez, de az gondolom kiderült volna a vérvizsgálatból.

Na most szájon át ne kapjon antibiotikumot, mert lehet hogy már készen van a gyomra tőle, és kapjon bélflóra pótlást. Én a Canikur pro-t ajánlom...

2011. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi,megpróbáljuk!
2011. jún. 9. 17:22
 10/14 anonim ***** válasza:
az előbb már leírtam de akkor mégeygszer. lehet h nálatok súlyosabb az eset és betegség lappang a háttérben. de amikor az én tacskóm nem ivott javasolták h a műanyag itatót cserélejm fémre mert a műben nagyon hamar megposhad a víz és nem isszák. lecseréltem azóta iszik rendesen, de nálatok nagyobb lehet a baj mert az enyém nem került kiszáradás közeli állapotba soha.
2011. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!