Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szukák mennyire jó őrző-védők?

A szukák mennyire jó őrző-védők?

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok egy kutyát, szukát szeretnék, aki ivartalanítva lesz. Ha szükséges, akkor a szuka is ugyanolyan jó házőrző, illetve "személyi testőr", mint a kan? (Ez nem befolyásolja a döntésemet, hogy szukám lesz, csak érdekel.)
2011. jún. 9. 10:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Általában a kanok fejlettebb területvédő ösztönnel rendelkeznek,a szukák pedig személyvédőnek válnak be jobban,mint területvédőnek.De ahogy előttem írták,ez egyedfüggő.És tényleg erre megfelelő fajtát válasz,még ha itt olyanokat is olvasol,hogy a tacskó vagy yorki is megvédi a gazdáját..:)
2011. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ha őrző-védőt akarsz akkor miért menhelyről hozol?? annál vannak sokkal jobbak. mondjuk veszel egy tiszta kaukázusit, vagy egy közép-ázsiait, sokkal jobban jársz. nyilván meg kell fizetni a jó kutyát... én nem ajánlok menhelyi kutyát őrző-védőnek!
2011. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag őrző-védőt akarok, hanem egy családtagot, aki megvéd, ha baj van. Elég sok a betörés és a "rosszarcú" ember mostanában a környékünkön, és mivel mindenképpen szeretnénk egy kutyát (és nincs pénzem egyszerre százezreket kifizetni egy fajtatisztáért, szaporítótól meg nem veszek), ezért gondolkodom menhelyiben. Meg más okból is, de ez nem tartozik ide.
2011. jún. 14. 10:57
 14/16 anonim válasza:

nekem fajtiszta kaukázusi szuka kutyám van és 10 ezerért vettem...ki lehet fogni, csak állandóan nézni kell, és így el tudod kerülni a százezreket...az őrző-védő feladatról: én sztem mindegyik kutyában ösztönösen benne van az őrzés/védés a terület, a gazdája iránt érzett felelősség ha szuka,ha kan, sztem ugyanúgy viselkednek e téren,nekem pl. semmi problémám nincs az enyémmel,tökéletesen vigyáz ránk,igaz,h a fajtája is ilyen...ez nekik egyébként feladat, mivel falkavezérként érzik magukat a családban...ösztönösen cselekednek, mikor idegen lép a territóriumukra..ezt "hozták" magukkal a "farkas múltjukból"...de term. minden fajtánál más-más intenzitással érvényesül ez., más lesz egy kaukázusinál,német j.-nál v. landseernél, és más mondjuk egy bolognese-nél v. egy pincsinél... persze kell formálni őket, hogy te legyél a falkavezér, te irányíts, ne hagyd, h krízis helyzetben a saját feje után menjen...a család védése a kutyáknak ugyanolyan stressz, mint az embereknek veszély esetén...meg kell tanulni levenni a vállukról ezt a terhet..ettől függetlenül még ugyanúgy vigyáz rád, hiszen te adsz neki enni,inni...te tartod életben,mint egy falkavezér...hálás ezért...remélem hasznos infókat írtam


itt egy link, hasznos dolgokat tanulok én is innen: [link]

2011. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya való ház/személyőrzésre. Ezekben a feladatokban pedig a kanok a jobbak, mivel a vad világban is a kanot védelmezték a területet/falkát, többnyire. Szuka is melleted lesz a bajban és ugatni fog az idegenekre, de harapni csak akkor fog ha mágát veszélyben érzi.
2011. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
sokszor még harciasabbak mint a kanok, a kutya fajtájától, illetve természetétől függ, na meg persze hogy képzed-e...
2011. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!