Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtiszta kutya?...

Keverék vagy fajtiszta kutya? Miért?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Keverék mert egészségesebbek, ellenállóbak.
2011. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én keverék párti vagyok. Főleg azért, mert nem lenne szívem 100 ezreket kiadni egy kutyáért, amikor annyi gazdira váró szerencsétlen van... ugyanúgy szeretnek, ugyanolyan okosak, és sokszor egészségesebbek, mint a fajtatiszták. És mivel nincsenek különösebben céljaim velük, pl. nem akarok kiállításra járni meg ilyenek, "csak" társnak kell, ezért nekem ők is tökéletesek. Sportolni meg lehet keverékkel is.
2011. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden ember más. Mindenkinek más az ízlése. Ezt neked így nemfogja megmondani senki, egyik sem jobb a másiknál. Kinek mi tetszik, mit szeret.

Én elköteleztem magam egy fajta mellett, amit tudok megteszek és meg is fogok tenni a fajtáért, hogy megszűnjenek az előítéletek vele kapcsolatban.

Annyi, hogyha fajtatiszta kutyát veszel, akkor nem zsákbamacska, tudod mit vásárolsz, mert ugye nem kis pénz.

Nekem volt egy elképzelésem, ahhoz tökéletesen passzol ez a fajta, így vettem egy példányt, és a fajta szerelmese lettem. Soha nem lesz más fajtájú kutyám. Szerintem ezzel sokan vagyunk így.

Viszont egy keveréket megmenteni pedig csodás dolog, és mindig hálás lesz neked miatta.

2011. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Oshaki Nana válasza:
Szerintem mindegy. Keverék vagy fajtiszta, egyre megy. Csak az a lényeg hogy jól dönts.
2011. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Novemberben hoztam ki a menhelyről egy 7 hetes kistestű keverék kutyust. Elképesztő mennyire hálás, össze sem lehet hasonlítani a viselkedését a két fajtatiszta kutyusommal.

Én csak és kizárólag a menhelyről hoznék.

2011. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedvenc fajtád akkor keverék.
2011. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, csak foglalkozzál vele.
2011. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 panettone ***** válasza:

Kérdés inkább hogy tenyésztőtől vagy menhelyről? kölyök vagy felnőtt?

ugyanis amíg boldog boldogtalan szaporíthat addig lehet nekem a kedvencem egy rendben, boztonságban....jól tartott oltott chipezett ivartalanított menhelyről örökbefogadott kutyám akit imádok ....

Nincsneke a fajtamentőkhöz került fajtatiszta kutyák sem jobb sorban...sajnos.

De nekem amúgy inkább fajtatiszta. Elköteleztem magam amellet a fajta mellett amiből most is vannak kutyáim és szeretem azthogy egyformák mégis nagyon különbözőek...

2011. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!