Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedik hogy kutyád legyen? 12/L

Engedik hogy kutyád legyen? 12/L

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem, mert panelban lakunk és meg azt mondják hogy nem lehet mert mikor suli van ki ügyel rá meg nem tudok vigyázni egy kutyára.pedig igen is tudok . felelösségteljes vagyok.

2011. jún. 10. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk mindig volt kutyánk, amikortól kertes házban laktunk. De lakásban nem. Most lakásunk van, cica lakik velünk, de kutyát nem hoznék ide. Ne haragudj, de megértem a szüleid.
2011. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
nekem engedik. 42/F
2011. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

engedem magamnak :)

32/N

2011. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nyugaton és nálunk is az emberek nagy része városlakó generációk óta, a kutyák ha utána számolsz még sokkal több generációt élt le városokban. Mi is városban lakunk van kertünk a kutyáim mégis egész álló nap a lakásban alszanak és mikor sétálunk akkor pörögnek...szerintem nekik teljesen mindegy, hogy van e kertünk vagy nincs...
2011. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Pár év múlva meg fogod érteni, hogy a kutyának miért rossz a panelben. Persze, vannak kimondottan lakásba valók, de ők nagyon sok törődést igényelnek.
2011. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Elárulnátok nekem is, hogy a kutyának miért rossz a panelben? Mert én felnőtt vaygok és nem értem. Ha házban laknánk, akkoris bent lenne, míg nem lennék itthon. Aztán sétálok, futtatózok vele napi 2-3 órát. Miért is olyan rossz?

Szerintem lehetne kutyád, ha vigyáznál rá, most kéne beszerezd a vakacióban, hogy legyen szobatiszta, mire kezdődik a suli és akkor kibírja míg suliban vagy, simán. Nekem se engedték, mikor gyerek voltam és nagyon bánom még most is, sokkal jobb lett volna a gyerekkorom, ha már akkor is lett volna kutyám. Remélem sikerül meggyőzd őket, de ha most nem sikerül, akkor max jövő nyáron hozd el, hogy legyél vele az első hónapokban.

23/L

2011. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én magánházban lakom, a kutyám kerti kutya, nem is szeret bent (kivéve nyáron, mikor odakint felforr az agyvize), de én sem értem, hogy mi a baj a panelkutyákkal? Azt aláírom, hogy vannak olyan fajták, amik nem valók panelba, de a kutyák nagyrésze teljesen jól el van ott. Ők nagyon fejlett szociális lények, az ember és környezete alakította az evolúciójukat és az ember mellett érzik jól magukat. Ha az az ember történetesen panelban lakik, akkor ott. Ha ki van csapva a kertbe és naponta kétszer látja a gazdit (amikor az dolgozni megy és amikor hazaér), akkor nem érzi jól magát, hiába van a szabadban. És nem igaz, hogy több lehetősége van mozogni a kertben, mert 70 kilós kerti kutya gazdiként mondom, hogy semmivel sem mozog többet, mintha egész nap a lakásban döglene. Így is pont azt csinálja csak nem a lakásban, hanem a lakás előtt. Ugyan úgy el kell vinni naponta 2-3 órát sétálni, mint a panellakó fajtársait, hogy tudjon szaladgálni, szaglászni, úszni és játszani a többi kutyával! Nyaralni is mindig visszük magunkal, márpedig egy kis apartman semmivel sem nagyobb, mint egy panellakás, mégsem panaszkodik, hogy nem lehet kint a kertben és most muszáj neki velünk lennie!
2011. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Óó hát én Téged és a Szüleidet is meg tudlak érteni...

Egy macska méretű kutyánál szerintem még oké, hogy panel, de nagyobb testűt ne válassz, mert kitolsz vele.


És kedves felnőtt 23 éves válaszoló/kérdező, azért rossz egy panelben a kutyának, mert nagyon ingerszegény neki az a környezet.

Hiába viszed le napi háromszor sétálni, az arra jó, hogy ne kattanjon be. Gondolj bele, ez olyan,mintha egy ember egész nap chipset zabálna a TV előtt ülve.

+ panel (de más lakással is így van ez) = város. Város = szmog.

A szmog pedig ráadásul pont a kutya fejmagasságában van jelen legsűrűbben a levegőben...

Akár hogy is nézem, a kutya (pláne a nagy testű) nem városba van kitalálva.

Én éltem Vérmező (Buda) közelében az akkor fél éves menhelyi agár-németjuhász keverék kutyámmal, persze élvezte, ha séta volt, de ha otthon kellett hagynom, egész nap nyüszített szegény.

Gyorsan ki is hoztam a szüleimhez falura, befogadtam egy talált kutyát is mellé, hogy legyen kivel zsiványkodni... azóta annyival kiegyensúlyozottabb lett, hogy elképesztő...


Szóval tudom, én is nagyon sokáig vágytam egy kutyára, de ez nem csaphat át önzőségbe...

Tényleg inkább válassz egy nagyon apró termetűt, az nem is eszik sokat, vagy egy cicát... (bár annak meg pláne katasztrófa a lakás...)

Sajna ilyen ez a városi élet...

2011. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem engedték és úgy érzem, hogy igazuk volt. Kértem nagyon sokszor kutyát, erre apu hozott nekem egy macskát:) Aztán amikor már dolgoztam és külön laktam, akkor vettem egy kutyát panelba, később kiköltöztem családi házba és ott is bent szerettem volna tartani, egy darabig bent is volt, de rákapott az udvarra, ha hívtam bejött, de másként nem, aztán amikor ki volt nyitva az ablak kiugrott a szúnyoghálón keresztül, ez így ment egy darabig, aztán úgy gondoltam, ha kint jobban szeret miért ne?
2011. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem engedik, igaz 3 évig nyavalyogtam, kisebb kihagyásokkal, hogy ne menjek a szüleim idegeire. De aztán kaptam egy goldit. Igaz, nekünk 1000 nm-es a telkünk. 13/L
2011. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!