Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi állhat a háttérben? Rüh...

Mi állhat a háttérben? Rüh esetleg? Étvágytalanságot, folytonos vakarózást vettem észre.

Figyelt kérdés

9 hónapos fajtiszta kaukázusi szuka kutyámon ma reggel vettem észre, hogy a farka tövénél kihullott a szőre és seb van a helyén. Meg akartam nézni mi az, de nem engedte. Utólag gondolkodtam, hogy ez rüh LEHET. Sokat vakarózik, pedig van bolhairtó nyakörve,étvágya sem a régi, viszont a kedve még megvan...játékos,ugrándozik,ugat,stb...

Kérdésem az, hogy,jól gondolom, ez biztos rüh?Mit lehet tenni? Mi a lefolyása? További tünetek? Én is elkaphattam a fertőzést, hogy ha megérintettem a sebhelyet? (Igaz, csak a környékét,mert a kutya nem engedte...)


Válaszokat előre is köszönöm


2011. jún. 12. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A farok tövének kirágása inkább férgességre utal szerintem. Mikor volt utoljára féreghajtva?
2011. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elképesztő menyni rühes kutya van, minden nap van vagy 5 ilyen kérdés..
2011. jún. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bűzmirigy gyulladás? Ha azzal van probléma, akkor szokta harapdálni a fenekét, szánkázni, és hasonlók. Lehet, hogy attól kopott ki a szőr. Mindenképp mutasd meg egy állatorvosnak, és akkor okosabbak leszünk :)
2011. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
féreg hajtva legutoljára a kötelező oltásoknál volt..asszem olyan 3-4 hónaposan...és volt egy kombinált oltás,abba is volt férgesség ellen...de egyébként ha olyan varras a sebe, az nem utalhat a rühre? igaz az, hogy emberre is ragályos?
2011. jún. 12. 11:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, egyáltalán nem biztos, hogy rühös.
2011. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a kutyát 3 havonta kell féreghajtani.

figyu, ez nem bántás de miért nem állatorvost kérdezel? miértt hagyod szenvedni? a vakarózás hát annyi mindennek lehet a tünete, hohy még egy állatorvos is alaposanmegvizsgálja, nem a hasára ütve mond vmit. főleg itt mi látatlanba mit mondhatnánk rá...

2011. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Féreghajtani 3 havonta kell. Nem kell hozzá állatorvos sem, veszel. állatpatikában tablettát, és megeteted vele.

Lehet a betegsége rüh, meg még inden egyéb. Vidd el dokihoz, ő meg tudja mondani, de mi csak találgatni tudunk.Doki megmondja mi a baj, aztán újra a régi lesz. :)

2011. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyusod rühes lehet. Nekem is a kutyám elkapta ezt a kellemetlen betegséget.. a farka tövénél már seb van a sok rágcsálástól és a faroktő piros színű? szerintem ez biztosan a rüh jele. A patikákban lehet kapni oldódó folyadékot...vagy valami ilyesmit...amit a fürdővízbe kell beleengedni...a kutyát jól fürdesd meg. először majd szaladgálni fog az udvaron..mert fájni fog neki, h a szer a sebéhez ért..de ez majd elmúlik.
2011. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok...remélem segítettem..de ha biztosra akarsz menni..akkor kérdezz meg egy állatorvost..az én kutyámnak már semmi baja..:))
2011. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

drága harcikeszeg!...a kutyámat egyáltalán nem hagyom szenvedni, az állatorvos kórházban van, a közelben pedig csak egy kisállatker. van, ott pedig nem adhatnak spec. gyógyszert. megkérdeztem!! oda vezetett a legelső utam, mikor észrevettem a sebet! a 25 km-re lévő állatorvos pénteken rendel...kihívtam


a többi,kedves válaszolónak pedig köszönöm a választ.

2011. jún. 15. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!