Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tünetei a szívbetegségné...

Mik a tünetei a szívbetegségnél kutyáknál?

Figyelt kérdés
Két éves középtermetű ebnél előfordulhat? Orvost ne ajánljatok, kedden viszem! Csak érdekel, mit mondotok.
2011. jún. 12. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha fajtatiszta, nézz utána a hajlamainak a neten. :(

Nehéz/szapora légzés, gyengeség, sokat fekszik, nem játszik, keveset eszik...


Nagyon szorítok, hogy ne legyen szívbeteg!!!!!


Milyen tüneteket látsz?

2011. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hamar elfárad a kutya, többet alszik. Nehezen esetleg zilálva veszi a levegő, és érezhetően nyugalmi állapotban is gyorsabban ver a szive. Igaz nem kérted, de én Dr. Wrabély Tamást ajánlanám Neked. Az egyik legjobb szivultrahang diagnoszta.
2011. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fajtiszta kutya. Nagyon liheg, mikor nincs meleg akkor is. Keveset is eszik... Játszani elkezd más kutyákkal, de nagyon hamar megáll, lefekszik. Sétánál is gyakran leül, elfekszik. Itthon is sokat fekszik. Ezen kívül más tünet nem nagyon van, a lihegése amit gyakran kis hörgés kísér, ez az, ami megijesztett :( Köszönöm az orvos ajánlását!
2011. jún. 12. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Az előzőek jól mondták. :/ A köhögést és a hörgést kihagyták,ami fontos ismertetőjele ennek a betegségnek. :( Én is szorítok.
2011. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kedden viszem az orvoshoz, és ha ő is úgy gondolja felveszem a kapcsolatot az említett Doktorral. Annyira féltem. :(
2011. jún. 12. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó szívgyógyszerek vannak manapság, kutyáknak is. :(

Nem túlsúlyos? Hülye kérdés, de ez még a jobbik eset lenne.

Sajnálom.


Kívánom, hogy minden rendben legyen!

(első voltam)

2011. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aggódást. Nem, nem túlsúlyos, dehogy hülye kérdés, bárki lehet, aki ez nem veszi figyelembe és csodálkozik, ha a kutyája beteg lesz :( Nem, ő egy sortos kutyusnak nevezhető :( Bullterrier.
2011. jún. 12. 16:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Sportos, elnézést, elírtam.
2011. jún. 12. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Bullterrier? :(((

Ezt találtam...


[link]


Nagyon sajnálom.

2011. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is Vrabély dokit javasolom, Magyarország legjobb kardiológusa (több állatorvos véleménye szerint is)

Mi márciusban voltunk nála szívultrahangon a Lehel úti állatkórházban.

Az én kutyámat azért kellett megnézetni, mert amikor ivartalanították, majdnem belehalt az altatásba, akkor azt mondták, hogy valószínűleg a szíve. De az uh. alapján a szívével nincs komoly baj, annyi, hogy a bal kamra kissé tágabb.

Szerintem keresd fel őt, 8.000 forint körül van az ultrahang. Ha a szívével van baj, akkor ő biztosra meg tudja mondani:)

Szorítok, remélem csak egy túl aggódó gazdi vagy!:)

2011. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!