Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet és honnan? [első kutya]

Milyet és honnan? [első kutya]

Figyelt kérdés
kinézetre a nyújtott pofájú fajtákat favorizálom hosszú / közép hosszú szőrrel értelmes fajta legyen és viselje el a panel lakást [rendszeres / sok / rengeteg / pofátlanul sok séta mellett, frizbi stb] nem feltétlenül első kutyának valók de szimpatizálok velük: skót/angol/ausztrál juhászkutya, mudi
2011. jún. 13. 14:37
 1/9 A kérdező kommentje:
még vmi: ami a térdemig ér és "pattog mikor ugatni próbál" az nem kutya :) [kivétel a mudi :D ]
2011. jún. 13. 14:38
 2/9 anonim ***** válasza:

menhelyen előadod az igényeidet, fognak mutatni jó néhányat, akik megfelelnek neked


ha fajtakutyát szeretnél, akkor meg számolj utána, hogy mennyi pénzed lenne rá ;)

2011. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét elképzelésed akkor menhely! Ott találnak neked megfelelő kutyát. Ellenkező esetben csak tenyésztőtől vásárolj, törzskönyves kiskutyát, szűrt szülőktől! Ez kb. 80Ezer Ft-tól kezdődik és határ a csillagos ég! :)
2011. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fajta kutyában gondolkodok a keret 100k a célpontom 1 tricolor rough collie :) gondoltam hátha tudtok vmi megfelelőbbet első kutyának + a mudi is haláli édes :)
2011. jún. 13. 14:48
 5/9 A kérdező kommentje:
ha collie lesz akkor: marrow collie kennelbe most van 2 tündéri tricolor kan :)
2011. jún. 13. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem border colliem van és kertben volt. Annyira unatkozott, mikor ránéztem nagyon sajnáltam :S Pedig rengeteget sétáltattam, és foglalkoztam is vele. Aztán kikerült papámék "tanyájára", ahol kedvére terelhet stb. és mikor elmegyek hozzá majdnem minden nap, annyira boldog... soha nem láttam még ilyen boldognak mint most :) Szóval szerintem ilyen kutyát pannelba... nem kellene.
2011. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mert a bordert nem csak sétáltatni kell :)agilityzni nagyon jók és szeretik is, terelő ösztön próba és egyebek am: 1magába h ne unatkozna 1 kutya? sem a border sem a rough nem az a ki rakom a hátsó kertbe aztán jól van kutya :)
2011. jún. 13. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A border collie-t kéretik nem összekeverni a "sima" collie-val. Az egyik egy borzasztóan pörgős kutya, a másik meg tökéletes akár nagymamáknak is, olyan nyugodt tud lenni.

A mudit nem ajánlanám elsőre, bár ha tényleg rendesen lemozgatod, akkor az sem gáz. Juhászkutyákkal alapvetően egyszerű bánni, ha rájuk szánod a kellő időt és energiát, úgyhogy válassz tetszésed szerint :)

2011. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, ez 1értelmű elég nehéz össze keverni őket border inkább az a fajta ami szeret, akar tanulni legyen az agility terelés v csak labdázás frizbi trükkök [cselekvés láncok frizbis trükkök stb] a rough collie inkább az a "le ülök de akkor maradj itt te is" fajta :D
2011. jún. 13. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!