Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3éves fiú kutya idős az első...

3éves fiú kutya idős az első párzáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval van a családnak egy kiskutyája karácsonyra kaptuk kistesómmal, de nem csak az enyém mindenkié. Most lesz három éves a fajtája pincsi. Anyáék szeretnék elvinni egy lány pincsihez szerintem tavasszal. Mamáéknak szeretnének kiskutyát adni belőle ők is itt laknak az utcában, szóval közel is lenne mint a kettő. Mondták anyuék hogyha jól tanulok iskolába és jól viselkedek itthon akkor egy picikutyát én is kapok ami csak az enyém lehet :)

Nem idős 3 évesen az elsőhöz ugye? Oltva és féregtelenítve persze rendszeresen van.


2011. aug. 28. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű találni szukát.

Nem biztos, hogy képes lesz fedezni.

2011. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mitől függ hogy képes lesz fedezni?

A kutyát nem én keresem hanem a szüleim.

2011. aug. 28. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

hát szerintem ez a kutyákban ösztönös ha tüzelő szukát érezz és vele lesz egy térben akkor tuti fog vele párzani...szerintem nem késő viszont lehet hogy elsőre nem fog neki menni a dolog pl félre megy a kukija


egyik kutyánkat pároztatuk 3 évesen(szuka) és egy 2 éves kanhoz vittük de a kan sose volt még szukával és nem ment bele a nemiszerve a lányéba ugyhogy kerestünk egy másik kan kutyát...de ezt akkor tudod meg ha már ott lesz a szuka is..ha látjátok hogy nem sikerül neki akkor sok szukához kell vinni mire rájön hogy mit kéne csinálnia..persze minden kan kutya más lehet hogy a tiéd egyből bele talál a lány kutyusba

2011. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Mutasd meg ezt az oldalt az anyukádéknak:

[link]


És szépen magyarázd el nekik, hogy rengeteg gazdakereső kutya van, semmi szükség arra, hogy a ti hozzájárulásotokkal ez a szám emelkedjen. Ha ez megvolt vigyétek el a kutyát ivartalaníttatni.

2011. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát remélem nemlessz probléma. Volt már egyszer két éves korában egy szuka kutyánál akkor folyamatosan próbálkozott igaz a szuka is félős volt végül is rásegítéssel össze jött nekik össze ragadtak de sajnos nem maradt meg a kiskutya :(

Amit mutattál oldalt megnéztem de ezek mind keverékek. Mi pedig mamáméknak szeretnénk adni a kicsikből itt lennének az utcában.

2011. aug. 28. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Hozzatok mamádéknak menhelyről. Az miért nem jó?
2011. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyáék a mi kutyusunktól akarnak adni. De légyszi a kérdésre válaszoljatok nem csúszott még ki az időből ha köbö 1-másfél éve volt az utolsó fedezése. Van egy idősebb keverék szukakutyánk ő közép testű. De elvan kötve nem lehetnek köjkei viszont vérzik vagyis tüzel és olyankor a kutyus próbálkozik de ha a másik lefekszik csak a hátára mászik rá szóval nem talál be.
2011. aug. 28. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon szívesen válaszolok a kérdésre is. Nem, nem idős hozzá.

DE!

Kérlek értsd meg, semmi szükség arra, hogy a ti közreműködésetekkel egy újabb keverék alom jöjjön a világra. Csak a gazdikereső, menhelyen élő kutyák száma több százezer, nem beszélve a kóbor állatokról. Minek ezt a számot gyarapítani? Elég nagy baj, hogy felelőtlenségből "becsúszott" alom is rengeteg van, épp ezért nem kell még az is, hogy "Bodrika egyszer fedezzen", vagy "Fifike legyen egyszer anya", meg "a mi kutyánk kölyke kell".

Egy kutyának sem a fedezés, sem az ellés és még a vemhesség, ellés sem létszükséglet. Nem érzik hiányát, nem lesznek depressziósak, ha nem lesz kölykük. Sem a kan, sem a szuka. Jobb lenne azt a blökit ivartalaníttatni, amivel rengeteg kellemetlenségtől óvhatjátok meg őt. Kezelhetőbb lesz, nem fog megőrülni a tüzelő szukáktól, és még az esetleges ivarszervi megbetegedésektől is megóvhatjátok.


Nem túl szimpatikus módon kijelentetted, hogy a linken lévő kutyák keverékek. Miért, a tiétek micsoda? Gondolom törzskönyve nincs, így aztán elég nehéz lenne bizonyítani, hogy a ti kutyátok fajtatiszta.

Mi alapján választjátok ki a párt? Mert gondolom az sem lenne törzskönyves. Honnan tudjátok, hogy nincsenek-e rokoni kapcsolatban? Honnan tudjátok, hogy a kanotok, vagy a kiválasztott szuka nem hordoz-e valami olyan betegséget ami a kölykökön fog kijönni? Mi lesz, ha mégis megtörténik a fedezés, a szuka leellik, de a felelőtlen, tudatlan és önző kis "játékotok" miatt, egy ideggyenge, vagy örökletes betegségekkel terhelt alom jön a világra?

Erre felkészültetek?

Tudom, nem téged kellene meggyőzni, hogy amire készültök óriási felelőtlenség, mert szüleid is ugyanezen az állásponton vannak. Csak arra kérlek, gondolkodj el egy kicsit. Remélem sikerül felelős kutyatartóhoz méltó döntést hozni.

2011. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én ezekhez a dolgokhoz nem értek. Anyukámék intézik a dolgokat. Azért jelentettem ki hogy keverékek mert oda volt írva mindegyik mellé hogy keverék de látszodtak is rajtuk.

A kicsik a családban maradnának akkor mi a baj? Igaz úgy sem én döntök szóval tényleg mindegy. Engem csak az érdekelt nem idős e hozzá.

2011. aug. 29. 11:05
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

"A kicsik a családban maradnának akkor mi a baj?"


Te elolvastad amit írtam? Idézem:

"Mi alapján választjátok ki a párt? Honnan tudjátok, hogy nincsenek-e rokoni kapcsolatban? Honnan tudjátok, hogy a kanotok, vagy a kiválasztott szuka nem hordoz-e valami olyan betegséget ami a kölykökön fog kijönni? Mi lesz, ha mégis megtörténik a fedezés, a szuka leellik, de a felelőtlen, tudatlan és önző kis "játékotok" miatt, egy ideggyenge, vagy örökletes betegségekkel terhelt alom jön a világra? Erre felkészültetek?


Mutasd meg nyugodtan a szüleidnek is a válaszaimat. És ne légy önző. Elhiszem, hogy te nagyon szeretnél egy "saját" kiskutyát, de ha szereted a mostanit és úgy általában szereted a kutyákat, akkor nem játszotok ilyennel. Itt kutyák életéről van szó, nem holmi szerencsekerékről.

2011. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!