Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személy és területvédésre...

Személy és területvédésre melyik lenne alkalmasabb a 2 kutyafajta közül?

Figyelt kérdés
Közép-ázsiai Juhászkutya vagy Tosa Inu?
2011. jún. 13. 22:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm azok válaszát,akik a kérdésemre válaszoltak.A "komondorosoknak" pedig még egyszer leírom:NEM kell komondor,még ha világbajnok szülőktől is van és ingyen!!!Nem értem,miért kell annyit komondorozni.Már leírtam,hogy nem tartanák semmi pénzért komondort,mégis csak fújják a komondorukat.A magyar fajták közül a KUVASZ lesz az,amelyik a portámat őrizni fogja.Komondor SOHA. Leírtam,hogy miért s még legalább egy tucat okot tudnák felsorolni,hogy miért NEM.Úgyhogy megkérlek ne mind ajánlgassátok s reklámozzátok itt nekem.
2011. jún. 14. 13:16
 12/23 anonim ***** válasza:
én inkább a moszkvai őrkutyát ajánlom neked
2011. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha a kettő közül válogatsz, akkor a KÁJ.
2011. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

hihetetlenek az emberek

leírod, hogy nem. ebből a két fajtából, erre legalább 4en írtak folyton mást.

szerintem káj, előttem tökéletesen leírták már, hogy miért

2011. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Közép-Ázsiai mindenképp. Nekünk is ez a fajta van, nagyon ragaszkodik a gazdájához, és jobb területőrzőt nem is ismerek. KÁJ 4ever :)
2011. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"kedves" válaszoló!

attol még hogy ezt a kettőt írta,lehet ajánlani másik fajtát is,abbol a célból hátha a mellett dönt esetleg.

ha nem akkor meg nem,akkor ez van.


kérdező:sok sikert a kutyához

2011. jún. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

[link]



van náluk 4 éves fajtatiszta KÁJ,ha ragaszkodsz a fajtához én befogadnám őt,biztos hálás lenne érte!!

2011. jún. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,a Moszkvai vagy a Kau. is nagyon jó őrző kutyák.Mindkettőt láttam területüket védeni,hát igazán végezték a dolgukat.Szerencse,hogy tulajdonosuk,gazdájuk felelősség teljes emberek lehetek,mert jó kemény kerítés mögül őrjöngtek.Elég ijesztő látvány volt,az ember hívatlanul nem nagyon kívánkozott bemenni....Egy ismerős Tosa Inu-t akar venni,én ajánlottam neki a KÁJ-t,mert szerintem vérbelibb őrző-védő.Ezért is tettem fel a kérdést,hogy lássam más kutyás milyen véleményen van.Az én portámat pedig KÁJ vagy Kuvasz fogja védeni.Vagy mindkettő :)Amint írtam,láttam már több fajtát,sőt mindig is figyelem a kutyákat,hogy hogyan,milyen elszántsággal,magabiztossággal védik ami az övéké,és ezek alapján döntöttem a két fajta mellett. Nem mintha a Moszkvai,Kau,Roti kevésbé lenne jó,csak ez a két fajta fogott meg inkább engem.
2011. jún. 16. 09:19
 19/23 anonim ***** válasza:

KOMONDOR!!!!!!


Na de komolyra fordítva a szót, inkább KÁJ Tosa nem jó semmire. Olyan mint egy svájcibicska, erre is arra is jó kicsikét, de területvédelemhez túl barátságos és gyenge.

2011. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha viszont már a kuvasz felmerült nálad, akkor inkább azt, vagy valóban legyen akkor egy káj, egy kuvasz. Mégiscsak magyar, bár a mostani állomány állítólag nem olyan jó, de biztos ki lehet fogni közöttük jót. Egyébként ez minden fajtánál így van.

Annyit tudok, hogy egy tavalyi kuvasz bátorságpróbán 3 komondort is beneveztek és ők végeztek az élen (1. hely, illetve holtversenyben 2 komi a 2. helyen). Hozzá tartozik az is, hogy az a 3 komondor a legjobbak közé tartozik az országban.

2011. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!