Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetemistaként kutya? Be...

Egyetemistaként kutya? Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust,már ki is néztem,de nem tudom hogy egyetemistaként ez hátrányt jelenthet-e.
2011. jún. 14. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én bevállaltam annó, de azért elég sok áldozattal jár. Albérletet csak a leggányabb helyeken találtam, ahová beengedtek vele, Erasmusra nem tudtam elintézni, hogy jöhessen, ezért én sem tudtam menni, elég sok buliból kimaradtam, stb.


Előnye viszont, hogy egyetemistaként több időd van egy kölyökkel foglalkozni, mint meló mellett, és mire melózni fogsz elég nagy lesz ahhoz, hogy simán egyedü hagyhasd amíg dolgozol.

2011. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy egyetemista vagy, nem akadály, de a kutya pénzbe kerül (kaja, orvosi költségek - a falra mászom attól, ha valaki nem viszi orvoshoz a kutyáját, mert nincs rá pénze..), ha albérletben laksz, nem biztos, hogy megengedik a kutyát, és ha költözöl másik albérletbe, a kutya sokszor kizáró tényező lehet.


Koliban értelemszerűen nem tarthatsz kutyát.


Ha a szüleiddel élsz, és ők megengedik, akkor minden további nélkül lehet kutyusod, de ha csak hétvégente jársz haza, megint nem sok értelme lenne.



Összegezve: én nem vállalnám be, sosem lehet tudni, hogy költöznöd kell, és ha olyan albit nézel ki, ami minden szempontból jó (ár, helyszín stb.), de a kutyát nem engedik, akkor mit csinálsz? Elajándékozod? Kidobod? Nagy felelősség, én inkább várnék, míg biztos jövedelmem, helyem lesz.

2011. jún. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van lakásod és meg tudod oldani, hogy foglalkozzon valaki vele, aikor te nem érsz rá, akkor semmi gond nincs ezzel. Az anyagiakat más szemszögből kell nézned, mert fontos, hogy neki is tudj enni adni és el tudd vinni orvoshoz, ha kell.

Ha kollégista vagy, albérletezel, nincs aki vigyázzon a kutyára, akkor inkább még ne.

2011. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha albiba laksz és beengedik és pénz van rá szerintem vállalható...

nekem elég szellősek voltak az óráim és így rengeteget tudtam vele lenni...pár hét után (összeszokás) esténként a buli is vállalható :)

2011. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 panettone ***** válasza:

konkrétan mi az akadály?

Ha nem is mered vállalni, akkor is kutyázhatsz, pl segíthetsz menhelyen, vagy segíthetsz az adott fajtamentőknek. Sok értékes tapasztalatra tehetsz így szert és akkor vállalj saját kutyát ha már eljött az ideje...

2011. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne vállald be!
2011. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!