Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis hogy gondolják azt,...

Mégis hogy gondolják azt, hogy nem ilyen fajtával kéne kezdeni?

Figyelt kérdés

Akarok egy dobermannt, és már annyian mondják, hogy nem ilyen kutyával kéne kezdeni kutyázni.

Pedig már elolvastam több nevelési könyvet is, vannak kutyás ismerőseim, akik mondták, hogy segítenek, ha kell.

De mások akkor is azt mondják nem kellene egyből dobivalelkezdeni kutyázni.

Mert ahhoz tapasztalt kutyás kell, határozott meg szigorú nevelés...

Akkor mégis mivel kell kezdeni?

Ha nem kezdek bele, hogy lesz tapasztalatom?

Szerezzek egy goldent, mert az való első kutyának, neveljem fel 1-15 évig amíg él, és utána majd talán lehet egy dobim?

Mert egyesek már úgy beszéltek a dobermannról, hogy lehetetlen lesz NEKEM megnevelnem.

De mégis honnan tudják?

Mert olyanok mondták, akiknek vizslájuk, meg beaglejük van, és sose volt dobermannjuk...

Tényleg ilyen durva lesz a helyzet, vagy csak lebecsülnek engem?


2011. jún. 16. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
olyan kutyával kezdesz amivel akarsz. minden kutyát meg lehet nevelni, a dobermanok sem ufók.
2011. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xnorkax ***** válasza:
Nézd, ezt azért mondják, mert felkészületlen embernél a dobi könnyen a fejedre nőhet (ahogyan más fajták is). Ha eleget olvasol, tanulsz, felkészülsz, semmi gond sem lesz.
2011. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a lényeg,hogy határozottan és következetesen kell nevelni...
2011. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ha eddig nem is volt saját tapasztalatod kutya tartásban, ha elméletben alaposan utánaolvastál, és eléggé következetes, határozott módon tartod is hozzá magad, kezdheted a dobival is a kutyázást. A dobermann sem fenevad, egy őrző-védő munkakutya, aki szerintem egy csivavánál könnyebben nevelhető. Hozzánk már felnőttként került egy dobi szuka, és teljesen probléma mentesen illeszkedett be a családba. Még annyira sem volt vad, mint egy tacskó.
2011. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

miért kellene várnod 15 évet? mert 1xre csak 1 kutyája lehet az embernek? am: az elmélet és a gyakorlat nem mindig ugyan az :)


kezdő kutyának nagyon jók pl a juhász kutyák ezek közt is van sok sok őrző védő energikus kutya: malinois, gröni, német juhász ezek pl mind jók őrző védő feladatra és energikusak is ha csak energikusság számít: border collie de 1. kutyának még nagyon jó pl a labrador retriever a vizsla ha "harci" kutyát szeretnél akkor a sztafi azok a kutyák tündériek :) vagy a mopsz ő is hihetetlenül aranyos és mérete ellenére tökös kutya


a dobi tényleg nem az a kifejezetten első kutya ahogy pl a roti sem [előbbi nekem nem szimpatikus utóbbi viszont nagyon is] talán 1 grönivel fogok kezdeni és utána esetleg 1 roti ha sikerül olyat találni amivel kölcsönösen elviselik egymást :)

2011. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan még ezt is meg kell kérdezni, hogy mások hogy gondolják?? Így, ennyi. Csak nem szeretnék, hogy befürödj.

De ha Te úgy látod, hogy van benned elég kitartás, és határozottság, kemény kézzel meg tudod nevelni, és eljársz vele kutyaiskolába, akkor mi itt a probléma?

2011. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"kezdő kutyának nagyon jók pl a juhász kutyák ezek közt is van sok sok őrző védő energikus kutya: malinois,"


Komolyan gondoltad, hogy a malit inkább ajánlanád kezdő kutyásnak mint a dobermannt? Hát a mali pont nem kezdőnek való. ha kifog egy agyas példányt, (márpedig náluk az a jó) a haja kihullik tőle. Hidd el van tapasztalatom mindkettőnél. Én az javaslom kedves kérdező, hogy látogass el kennelekbe, nézd meg az anyakutyát, és vegyél egy jó idegrendszerű dobermann szukát. A szuka kedvesebb, simulékonyabb, könnyebben kezelhető. Ha jól neveled, csodálatos kutyád lesz hidd el. És nem fogsz beleszakadni.

Sokat foglalkozz vele, és nem árt ha van humorérzéked is, vannak olyan dolgaik, amitől fetrengeni lehet:))))

2011. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!