Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy neveletlen boxert az ugrálásról?

Figyelt kérdés

Szomszédomék elmentek nyaralni, és én sétáltatom a kutyájukat, meg etetem stb.

Egy német boxer, és semmit nem foglalkoztak vele.

Iszonyúan neveletlen, ugrál, de nem csak ugrál, hanem megüt a mancsával, és tökre erősen neki ugrik az embernek.

Már próbáltam rászólni, nem figyelni rá, de semmi.

Az én kutyám kis korától le lett szoktatva erről, szóval nem tudom hogy kell kezelni egy felnőtt kutyát, amivel nem foglalkoztak semmit.

Nekik csak van a kutya a kertben.

Tehetek valamit?


2011. jún. 16. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet :) legyél vele kemény, huzd fel a térded ha ugrál az mindig segít szerintem, és szólj rá erélyesen, ha gazdái meg hazajönnek oszd le őket amiért felelőtlenek.
2011. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ugrál idegenekre, de rám nem, mert én hátat fordítok neki, mikor látom, hogy erre készül és a hátamra már nem ugrál fel... fordíts neki hátat te is, és ne foglalkozz vele, csak ha lenyugodott.
2011. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Nekem is boxerem volt,kb 2 éves koráig mindenkire felugrált aki jött hozzánk vagy sétáltatáskor közel ment hozzá,hiába lett rászólva stb.

2011. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a Westie-imet úgy neveltem kiskoruk óta hogy nem szabad ugrálni, mégis valahogy rászoktak egy időbe. Nem tudtam mást tenni, amikor felugrottak ráüvöltöttem és rácsaptam a fenekére (picit, de határozottat). Azóta ha mégis felugrik, csak normálisan rászolok: Tudod, hogy nem szabad ugrálni! És megérti.

Nem verem a kutyáimat, de akkor szükség volt arra a pici ütésre, hogy megértse, nekem is fáj amikor a körmeit végighúzza a lábamon, vagy csak sáros időben összekeni az utcai ruhámat.

2011. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rám sem ugrálnak már a kutyák!! Amúgy domináns a kutya azért ugrál vagy mert izgatott. Én azt csináltam, hogy ilyenkor előre fele mozogtam, amikor láttam, hogy ugrani akarnak. Ma már egyáltalán nem ugrik rám semelyik. Csak oda jönnek és el is mennek.
2011. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Használd az általad ismert módszereket, csak több türelemmel mint egy kölyöknél, illetve jó alaposan mozgasd ki előtte, úgy könnyebb lesz.
2011. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3 éves
2011. jún. 16. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit offolok:


Mennyi idős a kutya?

Nekem is boxerem volt,kb 2 éves koráig mindenkire felugrált aki jött hozzánk vagy sétáltatáskor közel ment hozzá,hiába lett rászólva stb.



És mi történt 2 éves kora után? Egyszer csak benőtt a feje lágya?

Nekem egy 1,5 éves boxerem van, aki ránk családtagokra soha nem próbált még felugrani, de néha napján idegenekre igen. És hát tényleg csak erőset bele tud ugrani a gyomrodba! Ez elég kellemetlen! És hiába szóltam rá, csinálja. De egyébként olyan ritkán, hogy a következő ugrásnál már elfelejti, hogy ő hetekkel, akár hónapokkal ezelőtt ezért le lett szidva.

Jó lenne erről a kis ugrálásáról is leszoktatni!

Na meg a pusziszkodása...... :)

2011. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hA UGRIK CSINÁLJ ÚGY, MINTHA A HÁTSÓ LÁBÁRA LÉPNÉL. iLYENKOR AUTOMATIKUSAN FÉLREUGRIK:) dE AZ IS ELÉG, HA FELÉ MÉSZ. hATÁROZOTTAN MENJ A KUTYÁD FELÉ:)
2011. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem direkt volt Caps Lock...:/
2011. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!