Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani egy golden...

Meg lehet tanítani egy golden retrievert arra, hogy ha azt mondom harap vagy hogy ellenség, akkor harap, ha azt mondom barát vagy nem harap, akkor meg békésen engedi hogy simogassák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg.
2011. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Goldi nem fog harapni.
2011. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
normális golden nem fog harapni, ehhez rossz fajtát választottál.
2011. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bár én is úgy ismerem a fajtát, hogy kezes bárány, ehhez képest engem egy goldi harapott meg, akit 3 hónapos kora óta ismerek.

Az ivartalanítása óta egy igazi haspók, és az egyik séta alkalmával találtak egy szelet kenyeret a kutyámmal. Odamentem hozzájuk, szóltam, hogy hagyják békén. Az én kutyám arrébb ment, ezért el akartam rúgni onnan a kaját. Erre a goldi rákapott a lábamra, és átharapta a cipőmet, ha 1 mm-rel arrébb harap, akkor a lábamat is viszi... Azt hiszem ez egy életre elvette a kedvemet a goldenektől, bár (általában) tényleg a legkisebb agresszió sem jellemző rájuk.

2011. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak azért érdekel, mert szeretném tudni, hogy ha arról lenne szó, meg tudna-e védeni pl. séta közben egy kóbor kutyától vagy ilyesmi!

Köszi a válaszokat!

2011. jún. 16. 12:36
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 12:31

Arra nem gondoltál, hogy csak a mozdulatod váltotta ki nála a harapást?

Zsákmány---megmozdul--elkapom.

2011. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért várnád el egy kutyától, hogy kóboroktól megvédjen? A Te dolgod megoldani, hogy elzavard.

Ha pedig ember támadna rád, megint nem a kutyától kell várni a segítséget.

1. Elvből, törvény szerint póráz és szájkosár a legtöbb helyen a sétáltatás módja.

Ha megvédene a kutyád, vagyis harapna, máris szabálysértés részedről.

2011. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ma 13:14

Mit értesz zsákmány alatt? A kenyeret? Ha azt mondom nekik, hogy nem, akkor értsék meg. Az én kutyám megértette, és azonnal arrébb ment.

Vagy a lábamat? Soha nem harapott még meg kutya, és ez is látta, hogy megyek felé, tehát nem ijedhetett meg.


És nem tudok elfogadni semmilyen indokot arra, ha egy kutya megharap bárkit, BÁRMI miatt. (öv. kivételével)

2011. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor is egy kutya védje meg a gazdáját!

Szabálysértés, igen??? és akkor mi van??? Persze, inkább haljak meg minthogy a kutya valakit megharapjon...áááá tiszta gázos amit írsz. Majd ha téged kell megvédenie tegyed rá a szájkosarat, de ha rólam van szó, nem fogom. Főleg nem egy goldira.

2011. jún. 16. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!