Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta házőrzőt javasolj...

Melyik fajta házőrzőt javasoljátok?

Figyelt kérdés

Kritériumok


Méret: közép-nagy, nagy

Mozgásigény: 5-ös skálán 3 és kevesebb

Temperamentum: "alapmódban" nyugisabb, nem az a kifejezetten ugri-bugri mint a boxer

Tartása: télen a kertben is bírja a hideget

Házőrző: itt inkább a területvédelmen mintsem a személyvédelmen van a hangsúly

Munkakedv: inkább egy kevésbé munkamániásat preferálnék

Kutyatapasztalat: volt 10 évig egy szuka nj-nk


2011. jún. 16. 15:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Kuvasz!

A felsoroltaknak megfelel,nála jobb kutyát területőrzésre aligha találsz.Megvesztegethetetlen,bátor,gyönyörű magyar fajta.

2011. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

"inkább kevésbé munkamániásat preferálnék"

Tehát szülessen meg úgy, hogy fegyelmezett, sőt úgy, hogy ugorja át a kölyökkorát (minden kölyök ugribugri) mert neked nincs kedved vele különösebben foglalkozni. Gondold át mégegyszer h kell-e kutya.

2011. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

írtam hogy volt már németjucink, ami szerintem nyugodtan tekinthető munkamániásnak

én nem azt írtam hogy nem fogunk vele foglalkozni, csak most egy "nyugisabbat" keresek, ami elvan otthon egyedül is 7-8 óráig

2011. jún. 16. 15:11
 4/24 anonim ***** válasza:

első válaszoló: megvesztegethetetlen???


egyébként német juhász

2011. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Pireneusi hegyikutya.
2011. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%
neked libát, vagy pulykát ajánlanék. tudnék sztorikat mesélni, mikor lementem mamához vidékre... :D nagyon őrzi a birtokot az biztos.
2011. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ez alapján én is a kuvaszt javasolom. A németjuhásszal összehasonlítva:


Méret: nagy (nagyobb mint a NJ)

Mozgásigény: 5-ös skálán kb. 2 (NJ inkább 5)

Temperamentum: alapmódban nyugis, nem ugri-bugri (NJ-nél sokkal nyugisabb)

Tartása: -20-25 fokot is simán bírja (NJ azért ilyenkor már csak a házban reszket)

Házőrzés: pásztorkutya, emiatt kifejezetten területőrző (NJ inkább igényli az emberi parancsokat, inkább személyvédő)

Munkakedv: egyáltalán nem hiperaktív, mint a németjuhász, nyugis kutya.

2011. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kedves 15:12-es,találkoztál te már vérbeli kuvasszal? :) Ha valamilyen kutyától,attól garantáltan nem megy be senki...Amennyiben igen,kétszer is meggondolja az illető!Nekem csak kuvasz keverékem van,de még olyan eddig nem volt,hogy aki csak úgy"besétált volna,ne intézkedett volna...Nem tudom,te milyen kuvit ismersz,a legtöbbjük bizony lekenyerezhetetlen.
2011. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha pedig ehhez hasonló viselkedésű fajtát akarsz, de nagyobb méretben, akkor KÁJ, KAU vagy Sarp. Ha pedig még nagyobbat, de nem temperamentumosat, akkor komondor.
2011. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

liba, pulyka... ebben lehet valami, még elgondolkodom een is :)


KAU, KÁJ, Sarp... nem tudom hogy be merjek-e vállani ennyire "kemény" kutyákat


a bullmassztiffra gondoltam, csak azt nem tudom hogy mennyire jó területőrző, kicsit olyan bambának tűnik...

2011. jún. 16. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!