Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta házőrzőt javasolj...

Melyik fajta házőrzőt javasoljátok?

Figyelt kérdés

Kritériumok


Méret: közép-nagy, nagy

Mozgásigény: 5-ös skálán 3 és kevesebb

Temperamentum: "alapmódban" nyugisabb, nem az a kifejezetten ugri-bugri mint a boxer

Tartása: télen a kertben is bírja a hideget

Házőrző: itt inkább a területvédelmen mintsem a személyvédelmen van a hangsúly

Munkakedv: inkább egy kevésbé munkamániásat preferálnék

Kutyatapasztalat: volt 10 évig egy szuka nj-nk


2011. jún. 16. 15:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff inkább személyőrző, ráadásul a hideget sem fogja bírni.
2011. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Kedves Lilu2107 !

Képzeld találkoztam igazi kuvasszal, nagyanyáméknak az volt. Bátran kimerem mondani hogy igen is lelehetett kenyerezni.

2011. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
a kuvasz az nagyon kemény kutya, úgy értem olyan KAU, rottweiler -szerű?
2011. jún. 16. 16:10
 14/24 anonim ***** válasza:
Inkább olyan mint a kau, a rotinál keményebb.
2011. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
aha... hát szerintem a roti is elég kemény :)
2011. jún. 16. 16:16
 16/24 anonim ***** válasza:
Jah, csak a mai rotik mély növésűek. 40-50kg, mondjuk a kuvasz is kb. ekkora, viszont magasabb és agilisebb. A hideget is jobban bírja és területőrzésben is jobb. Makacs mind a kettő amúgy.
2011. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

roti 1 tündér bogár :)

KAU: na az kutya a javából :D nem véletlenül becézik kedvesen medveölőnek


kuvasz, és hozzá hasonló kutyák biztos bírják a hideget pl: tátrai juhász [annyi kuvasz szerű kutya van hogy az hihetetlen]


nem igazán fedi a ne legyen munka mániás kitételt de: belga juhász: groenendael, malinois mind kettő jó őrző védő bár lehet ink személy mint terület

2011. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igen, a belga juhászok személyvédő munkakutyák. Területőrzésre alkalmatlanok. Arra a legjobbak a mai napig a keleti pásztorkutyák, illetve még egy-két molosszoid fajta, csak ők általában a hideget nem bírják és lomhák egy pásztorkutyához képest. Én láttam már német dogot, ami életében először találkozott pásztorkutyával, keménykedett, majd villám gyorsan a földön találta magát és mikor elengedte, akkor farokbehúzva kullogott el. Mondjuk a német dog rossz példa, mert inkább egy óriás szobakutya. De láttam rotit is elfutni kau elől.
2011. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

gondolkodom még a komondoron is, az is olyan kemény mint a KAU?

tetszik nekem a roti is, csak félek hogy elrontom a nevelését(annyi rotis harapást hallani, pedig a kutya meg volt nevelve, viszonylag haladó gazdiknál...)

2011. jún. 16. 16:39
 20/24 anonim ***** válasza:

A komondor ugyanolyan kemény pásztorkutya, mint a többi, viszont jóval kevésbé temperamentumos. Sokan tartanak tőle, mert van néhány tévhit: saját gazdáját megharapja; a szőrével sokat kell bajlódni. Ez egyik sem igaz. Megfelelően nevelt kutya (legyen bármilyen fajta) nem harapja meg a gazdáját. A komondor szőrét pedig vagy le kell nyírni teljesen, vagy 8 havonta megtépni. Akkor nem áll össze. Egyébként jóval kevesebb a gond vele, mint egy hosszúszőrű kutyával, mivel nem kell fésülni, illetve nem hullajtja el a szőrét sem.


Annyiban mást tehát mint a többi keleti pásztorkutya, hogy kevésbé temperamentumos, és nem egygazdás, hanem a szűk családot is elfogadja. Leginkább a dél-orosz juhászkutya ilyen még, de azt is a komondorból és más kutyák keresztezéséből tenyésztették ki az oroszok, talán emiatt hasonlít ennyire rá vérmérsékletben is, nem csak külsőben.

2011. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!