Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta házőrzőt javasolj...

Melyik fajta házőrzőt javasoljátok?

Figyelt kérdés

Kritériumok


Méret: közép-nagy, nagy

Mozgásigény: 5-ös skálán 3 és kevesebb

Temperamentum: "alapmódban" nyugisabb, nem az a kifejezetten ugri-bugri mint a boxer

Tartása: télen a kertben is bírja a hideget

Házőrző: itt inkább a területvédelmen mintsem a személyvédelmen van a hangsúly

Munkakedv: inkább egy kevésbé munkamániásat preferálnék

Kutyatapasztalat: volt 10 évig egy szuka nj-nk


2011. jún. 16. 15:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Komondor vagy kuvasz.

A kuvasz nagyon kemény, legalábbis a miénk. Nem idegbeteg, irányítható, okos, tanulékony, olykor persze makacs. Senki nem jöhetne be tőle csak úgy, még az sem, akit kicsi kora óta ismer. Gondolok itt a szüleimre, akiket egyébként nagyon szeret, gyakori látogatók nálunk, de ők is csak akkor haverok a kutyának, ha mi gazdái már beengedtük őket. Mindaddig ugyanolyan betolakodónak számítanak, mint azok, akiket nem ismer.

Hálás, ragaszkodó kutya és gyönyörű. Magyar!

A kau-ról, káj-ról nincs sok tapasztalatom. Nemrég kiállításon voltunk, ahol a kuvaszok teljesen jól viselkedtek, nem őrjöngtek. Nem saját területen voltak, amit meg kellett védeniük. Nem volt ölési késztetésük senki ellen. A kau-k és a káj-ok már ugrottak volna emberre, kutyára egyaránt. A gazdáik alig tudták őket visszatartani. Szerintem túl vadak, lobbanékonyak, gondolkodás nélkül támadnak (ami szerintem nagyon veszélyes), nem hozzáértő kézben a gazda saját maga felé fordított fegyvere egy ilyen kutya.

2011. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is a kuvaszt javasolom.

A magyarországi kau állomány sajnos a börtönőr vonalat képviseli, nem a pásztorkutyásat. Anno az oroszok egy vonalat kifejezetten börtönökbe tenyésztettek és Magyarországon ezek leszármazottai vannak többségben.

A KÁJ-okról nem tudok nyilatkozni.

Ami még bejöhet neked, az a kangal, bár óvatosan az információkkal, túl van misztifikálva a fajta. Ami biztos, hogy ha olyat látsz, hogy 90cm/90kg, azok nem kangalok, hanem leonbergi, német dog, és egyéb molosszoid fajtákkal kevert kangal keverékek.

A komondorról még annyit, hogy ha te közép-nagy vagy nagy kutyát szeretnél, akkor számolj azzal, hogy a komondor ezeknél nagyobb, ő már a 16 óriás fajta közé tartozik.

2011. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

orosz fekete terrier?

nagy méretű, területét elszántan őrzi, erre lett kitenyésztve. egyedüli hátrány a szőrzete, mert vagy kb 4 havonta elviszed kutyakozmetikába vagy rászánod az időt és havonta vagy egy másfél óráig trimeled a szőrét.

2011. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én sorrendem ez:KÁJ,Kuvasz,Kaukázusi,Moszkvai Őrkutya,Roti.Ezeket a fajtákat több helyen láttam őrizni,kitűnő munkát végeznek.Ezeknek a fajtáknak nagyon fejlett a védőösztönük,egy kis iskolával rásegíthetsz,hogy tökéletesek legyenek.Pl. ételmegtagadás idegenektől...
2011. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!