Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kemény dió egy...

Mennyire kemény dió egy Argentin dog?

Figyelt kérdés

Mert eltérő véleményeket hallottam.

Van aki szerint keményebb nevelni, mint egy dobermannt, van aki szerint az tök könnyű fajta, szinte mint egy vizsla.

Milyen valójában, mert nem tudom ki tudja jobban.


2011. jún. 16. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

nálunk havernak van egy 2 éves szukája szaporítótól.

ivartalan, allergiás, kényes. viszont nagyon okos.

ők tapasztaltak mindig ilyen keményebb kutyáik votak, de nem bírnak vele. amugy azért nem mert nem mozgatják le. napi 3szor leviszik fél órára és akkor sem csinálnak vele semmit.

suliba is együtt járunk, nagyon ügyes, de otthon persze nem tud semmit, mert szökne.

ütni nem lehet, mert nem megtörik hanem mégjobban megmakacsolja mnagát. sztem akinek van kutyás tapsztalata és igenis szán napi 2-2,5 óra aktiv mozgást rá annak menni fog. meg persze ugyanaz mint minden kutyánál h következetesen kell nevelni, dominanciát visszafogni. szépek és okosak, de ha nem mizgatják le őket brutál dolgokara képesek.

haveréké lerágott már minden ajtófélfát, bútorsarkot amit el tudsz képzelni, de még nem kötötték össze azzal h unatkozik a kutya...

mozgasd sokat, meg tanitgatni is kell, mert elég fogékonyak és szivesen tanulnak. ha nincs mit akkor elfoglalják magukat pl rágással, és nem cipővel szórakoznak. leeszik a falat.

2011. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nory0722 ***** válasza:

Nekem nincs,csak közelemben van pár. Én azt tudom mondani,hasonlít a rotihoz,de mégsem annyira 'agresszív és területvédő'. Könnyen tanul,bár kissé makacs,akartatos. Egy nagy bébi,mozgékony,szereti a kihívásokat. Körülöttem lévők a gyerekekkel és más kutyákkal is remekül kijönnek,egyik pl panelban él,naponta 4x viszik sétákra,összesen kb 2-3órára,még csak 10 hónapos,nagyon aktív,de mivel értenek hozzá,így a 3óra mozgással úgy lefárasztják,hogy nagyközben csak alszik,még sosem hallottam házban ugatni(pedig egy alatta lakó törpe spitz egész álló nap ugat). A 2-3 éves gyerek a fülét is rángathatja,az sem érdekli. Tehát jó kutya,mozgékony,korai szocializációval jól kijön a gyerekekkel és más kutyákkal,okos,kissé makacs.


A lényeg: nagyon túl van tenyésztve,így mindenképpen tenyésztőtől vegyél,ha szeretnél egyet,mert hidd el,sokba fog kerülni,ha szaporítótól veszed(sokkal többe,mint más szaporítótól származó kutya).

2011. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaja ebben tenyleg nagyobb a lutri ha nem jo tenyesztotol van.

Amit en ismerek nem jol szocializalt.megenne a gyerekekt meg az idoseket is.

2011. jún. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!