Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek az amstaff-ok tényleg...

Ezek az amstaff-ok tényleg ennyire "kemény" kutyák?

Figyelt kérdés
Több amstaff gazdával már beszéltem, mindegyik hencegett vele, hogy ez a fajta a legerősebb. Nekem Moszkvai őrkutyám van, tegnap egy stafis azt mondta, hogy esélye nem lenne a én kutyámnak az ő kutyájával szemben. Szerintem meg nem pont így van.
2011. szept. 24. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megfelelő nevelés kérdése hogy mennyire vad a kutya. Mind a kettő fajta egy igencsak robosztus kutya. Igaz, az amstaff egy harci kutya, lehet hogy leverné a tiédet, de a Moszvai őrkutyát védi a nagy szőrzete, így ezáltal igen nagy előnyre tenne szert.
2011. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eszem ágában se lenne ilyesmit csinálni, csak úgy érdekel ez az egész:)
2011. szept. 24. 09:45
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

jelentve az állatvédőknek

mocskos állatkínzó

2011. szept. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem az amstaff a legerősebb. A dobermann például simán ledarálná. A moszkvai őrkutyának is szerintem lenne esélye, de mivel túl nagy, lehet kitudná fárasztani és legyőzni az amstaff.
2011. szept. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
-.- Menj játszani a barátaiddal, már ha vannak?!
2011. szept. 24. 09:50
 6/14 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Teljesen más a két fajta ösztönkészlete. Ezért egészen más okból is verekszenek. Az amstaff bunyója zsákmányösztönből táplálkozik, a moszkvaié védőösztönből. A zsákmányösztön egy idő után kifárad, a védőösztön nem fárad ki.

Viszont a védőösztönös kutya elképzelhető, hogy megkeresné inkább a konfliktus elkerülési módját, azaz megadná magát, hogy elkerülje a bunyót.

2011. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miert nem a gazdik jatszanak harciversenyt? Melyik h.lye nyerne?
2011. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek csak feltételezések. Ne kapjátok már túl!
2011. szept. 24. 10:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Amíg beszélünk róla addig nincs baj. Meg milyen állatvédőnek pff.. Szerintem se a legerősebb kutyák a stafik.
2011. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!:)


a moszkvai őrkutyát nem nagyon ismerem, de ha ez segít, nekem közép-ázsiaim van. (ez a két fajta kicsit hasonlít, azért írom.)

egyszer engedtem el sétáltatás közben, elrohant, 3 perc múlva szaltózott a levegőben egy kan németjuhász teteme... (szuka volt a kutya)


vannak videók a neten, amikor pit bullt összeengednek kájjal.

a pitt megadja magát, de amikor a káj hátat fordít, megint támad (sunyin)

erre a káj azonnal kivégzi.



ebből lehet következtetni a moszkvai+amstaff harcának kimenetelére;)


őszintén szólva én csak mosolygok, amikor azt mondják, hogy ezek a legdurvább kutyák...


a mostani kanom kájom 6 hónapos. tüzel az egyik szukám (3 hét múlva ivartalaníttatás), és bejött valahogy a kertbe egy óriási fekete keverék kan.

ahogy kimentem a kertbe, és a kan közelített felém (nem támadóan) a kájom leteperte a földre és majdnem széttépte.

annyi szerencséje volt a kutyának, hogy odaugrottam a kapuhoz, kinyitottam, az meg kiiszkolt amint tudott. csupa vér volt a pofája.

(szóltam korábban a gazdájának, hogy ez lesz, mert tavaly is szétcs.szte a kerítésünket a kutya, csak akkor még nem volt a káj...)


a hosszú szőrről meg annyit, hogy még a szukámmal sétálgattam, amikor szemben jött egy komondoros ismerős póráz nélkül...

a komondor naná, hogy oda futott hozzánk, a növendék szukám 1 perc alatt tudatta vele, hogy ki a főnök.


összebelhéztak, a komondor megadta magát, és onnantól minket a saját portájáról sem ugatott meg!

2011. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!